Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
nietrzymanie moczu
różyca
mononukleoza
niedokrwistość
leukopenia
przepuklina pachwinowa
otospongioza
sinica
choroby zawodowe
wymioty
gorączka maltańska
alergia
astma pyłkowa
zaćma
zapalenie ślinianek

 

zawał serca

Pojęcie medyczne zawał serca i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja zawału serca napisana w sposób zrozumiały.

Jednym z najczęściej spotykanych powikłaniem związanym z układem krwionośnym jest zawał serca. Jest to bardzo niebezpieczne, gdyż z powodu zawału serca w każdym kraju co rok umiera dziesiątki tysięcy ludzi. Taki zawał serca jest niczym innym jak tylko chwilowym zatrzymanie akcji serca, które ciągnie za sobą olbrzymie konsekwencje dla naszego organizmu. Dokładnie rzecz ujmują zawał serca jest martwica mięśnia serowego, która jest spowodowana niedokrwieniem tego organu. A to może być przyczyną zgonu takiego człowieka.

Przyczyny zawału serca mogą być różnorakie. Do najczęstszych należą choroby układu krążenia, stres a także niezdrowy tryb życia. Ludzie żyjący w ciągłym stresie, nadużywający wszelkiego rodzaju używki zawsze będą należeć do grupy najwyższego ryzyka zawału serca. Wielu z nas nie zdaje sobie odpowiednio sprawy z zagrożenia, jakie może powodować złe odżywianie się czy nadmierne denerwowanie się. Miliony osób, które dotknął zawał serca przez wiele lat jedli tłusto, nie szczędzili sobie alkoholu i papierosów. Dopiero kiedy znajdują się na sali szpitalnianej dopada ich chwila refleksji nad swoim niezdrowym postępowaniem. Oczywiście u wielu z tych osób głównym czynnikiem zawału serca były choroby układu krążenia, na które nikt nie ma wpływu.

Leczenie zawału serca jest bardzo trudne. Przede wszystkim zaraz po zawale danego człowieka powinno się ułożyć w odpowiedniej pozycji a następnie wezwać karetkę pogotowia. Gdyż w tym przypadku tylko fachowa pomoc może przynieść ratunek danej osobie. Zanim jednak przyjedzie pomoc należy cały czas kontrolować czy dany zawałowiec ma równy oddech i tętno. W przypadku zaprzestania pracy serca należy jak najszybciej przejść do reanimacji. Każda osoba, którą dopadnie zawał serca czeka długoletnie leczenie szpitalniane i farmakologiczne. Po zawale ludzie muszą zmienić radykalnie tryb życia. Będzie to teraz życie pełne wyrzeczeń i diet, które mogą sprawić, że nasze serce w jakimś tam stopniu zregeneruje się.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]