Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
gigantyzm
tryper
postrzał i rwa kulszowa
sinubronchitis
astygmatyzm
zaburzenie rytmu serca
ból ucha
toksyczne zapalenie jelit
lęk
zapalenie żołądka
koklusz
nowotwór
choroby laryngologiczne
hipogonadyzm męski
zapalenie płuc

 

zapalenie spojówek

Pojęcie medyczne zapalenie spojówek i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja zapalenia spojówek napisana w sposób zrozumiały.

Zapalenie spojówek jest dość częstą przypadłością jeżeli chodzi o okulistykę. To zapalenie polega na zbieraniu się krwi w gałce ocznej powodując zaczerwienie a także obrzęk. Dodatkowo przy takim zapaleniu wszystkie ujścia odpowiedzialne za wydalanie łoju, łez i potu pracują na podwyższonych obrotach.

Zapalenie spojówek może zostać wywołane przez szereg różnego rodzaju przyczyn. Uogólniając możemy je podzielić na dwa typy infekcyjny i nieinfekcyjny. To pierwsze z kolei możemy rozgraniczyć na bakteryjne, wirusowe, grzybicze i chlamydiowe. nieifekcyjne zapalenie spojówek może zostać wywołane na przykład przez różnego rodzaju alergie. Jak widać przyczyny takie stanu mogą być różnorakie, to sprawia, że walka z tego typu zapaleniem nie należy do najłatwiejszych.

Leczenie zapalenia spojówek jest uwarunkowane od stadium choroby w jakim się znajdujemy. Jeżeli jest to początkowy okres zapalenia spojówek czasami wystarczają tylko krople do oczu. Jednak Jeżeli stan jest już bardziej zaawansowany należy także zacząć przyjmować leki doustne. Są nimi przede wszystkim lekarstwa przeciwzapalne i przeciwhistaminowe. W przypadku osób, które przewlekle chorują na zapalenie spojówek możemy zastosować sterydowe krople do oczu. Powodują one tak zwane sztuczne łzy, które mają za zadanie przynoszenia znaczącej ulgi.

Jednak w przypadku zapalenia spojówek najważniejsza jest odpowiednie profilaktyka. Tylko dzięki odpowiedniemu zachowaniu będziemy mogli skutecznie obronić się przez nim. Najważniejszym w tym przypadku jest utrzymanie odpowiedniej higieny narządów wzroku. Należy także unikać wszelkiego rodzaju podrażnień oka, które mogą doprowadzić do takiego zapalenia. Największy problem z tym mają alergicy, którzy są cały czas poddawani różnego rodzaju podrażnieniom.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]