Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
atopowe zapalenie skóry
dysfagia
świerzbiączka
szkarlatyna
zaburzenia równowagi
zapalenie mózgu
krętkowica kleszczowa
listerioza
autyzm
pantycopenia
choroby jelita grubego
obrzęk
astma atopowa
ropniak opłucnej
ostrogi piętowe

 

zapalenie pochwy

Pojęcie medyczne zapalenie pochwy i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja zapalenia pochwy napisana w sposób zrozumiały.

Zapalenie bakteryjne pochwy jest dość częstą przypadłością dopadającą wiele kobiet w przeróżnym wieku. Jest to nic innego jak tylko specyficzna infekcja pochwy czy sromu. Polega to na intensywnym zaburzeniu mikroflory bakteryjnej a także podwyższeniu pH w pochwie. Wiele kobiet bardzo bagatelizuje sobie tą chorobę, jest to spowodowane wstydem i brakiem komfortu podczas wizyty u ginekologa. Jednak nie powinno tak być, gdyż takie zachowanie może doprowadzić do szeregu komplikacji, które w późniejszych latach mogą doprowadzić do innych poważniejszych chorób a w najgorszym wypadku do bezpłodności. Kobiety które cierpią na takie zapalenie bakteryjne pochwy są także o wiele bardziej narażone na zarażenie się wirusem HIV.

To zapalenie bakteryjne pochwy możemy ze względu na pochodzenie podzielić na trzy podgrupy. Jest to rzęsistkowica, grzybicze zapalenie pochwy i bakteryjne zakażenie pochwy.

Objawy takiego zapalenia bakteryjnego pochwy są widoczne praktycznie gołym okiem. Głównym objawem tej infekcji są upławy. Są one przeważnie białego albo szarego koloru. Te upławy często charakteryzują się nieprzyjemnym zapachem. Dodatkowo podczas badań laboratoryjnych u niektórych kobiet możemy zaobserwować podwyższenie się pH w pochwie. Te objawy sprawiają, że każda kobieta jest w stanie sama zaobserwować, że coś jest nie tak. W takich momentach każda pani powinna natychmiast umówić się na wizytę u swojego ginekologa, który będzie wiedział jak pomóc swojej pacjentce.

Leczenie takiego zapalenia odbywa się głównie przy pomocy farmakologii. A dokładnie są nimi leki bakteriobójcze a także antybiotyki. W poważniejszych przypadkach stosowany jest domiejscowy preparat, którego zadaniem jest bezpośrednie odbudowanie flory bakteryjnej w pochwie.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]