Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
katar sienny
łuszczyca
zapalenie płuc
zapalenie mięśnia sercowego
zapalenie pochwy
SARS
arytmia
kamica fosforanowa
aids
posocznica
kleszczowe zapalenie mózgu
rak odbytnicy
młodzieńcza kifoza
ropniak opłucnej
zapalenie dziąseł

 

zapalenie mięśnia sercowego

Pojęcie medyczne zapalenie mięśnia sercowego i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja zapalenia mięśnia sercowego napisana w sposób zrozumiały.

Zapalenie mięśnia sercowego jest to proces najczęściej zapalny, który zazwyczaj pojawia się w warstwie mięśniowej serca. Najczęstsze przyczyny to przede wszystkim znane infekcje wirusowe jak również i bakteryjne. Jest to niestety bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia nawet życia, ponieważ podczas tego może pojawić się ból w klatce piersiowej, szybkie narastanie objawów niewydolności serca lub nagła śmierć sercowa. Niewiadomo jak często pojawia się to zapalenie.

U niektórych zaobserwowana jest ona dopiero po sekcji zwłok. Jeśli chodzi o nagły zgon u ludzi młodych to w 20% właśnie przez to schorzenie.

Przyczyn jest bardzo duże, między innymi: wirusowe, bakteryjne, reakcje immunologiczne ( alergie, odrzucenie przeszczepu serca, jak również znacznie bardziej układowe zapalenie naczyń), czynniki toksyczne oraz fizyczne. Pamiętajmy też, że zazwyczaj objawy są różne, zależą od stanu serca lub cech niewydolności jego mięśnia sercowego. Charakterystyczne są zazwyczaj też bóle w klatce piersiowej, przypominające kłucie, niewydolność serca powodująca obrzęki, duszności i przekrwienie wątroby, uczucie szybszego bicia serca związanego z zaburzeniami rytmu serca, gorączka, nagła śmierć, biegunka, bóle stawów, ogólne osłabienie.

Warto również wspomnieć, iż rozpoznanie takiej groźnej jak również bardzo powyższej choroby można przez serie badań takich jak EKG, CRP, OB. Infekcje bakteryjne są leczone antybiotykami, w zależności od zaakceptowania danego leku. Jak trwa wtedy leczenie? Zazwyczaj stosuję się leczenie objawowe, czyli leczenie wirusowe zapalenia mięśnia sercowego. Również wtedy podaje się wtedy niesterydowe leki przeciwzapalne jak i też diuretyki albo inhibitory, które zazwyczaj pomagają w procesie gojenia.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]