Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
hipertyreoza
zapalenie ślinianek
gronkowcowe zatrucie pokarmowe
migrena
niedoczynność gruczołów przytarczycznych
układ płciowy
nowotwory
nerwica natręctw
furuncle
wzdęcia
zespół Cushinga
próchnica zębów
krwiak
astma atopowa
SARS

 

zapalenie krtani

Pojęcie medyczne zapalenie krtani i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja zapalenia krtani napisana w sposób zrozumiały.

Zapalenie krtani jest jedną z licznych chorób jakie spotyka nasze gardło. To zapalenie występuje najczęściej u dzieci. Jednak osoby w starszym wieku także czasami uskarżają się na tą przypadłość. Bardzo wiele osób cierpiących na różnego rodzaju alergie są podatni na tą właśnie chorobę układu oddechowego. Kolejną ogromną grupą ludzi cierpiących na to schorzenie są palacze. Zarówno ci którzy dalej oddają się nałogowi jak i ci którzy są już wolni od niego. W ich przypadku jest to uzasadnione, gdyż ci ludzie poprzez palenie uszkadzają śluzówkę dróg oddechowych, której podstawowym zadaniem jest oczyszczanie aparatu rzęskowego.

Objawy takiego zapalenia krtani są dość znane i popularne wśród chorób układu oddychania. Najczęściej pojawia się wtedy delikatna gorączka a także nieustająca chrypka przeradzająca się z czasem w ostry kaszel. Dodatkowo chorujący uskarżają się często na ból gardła. W początkowym stadium kaszel jest suchy. Jednak jeżeli dojdzie do nadważenia przez bakterie zamienia on się w mokry. Pacjenci mają wrażenie, że się im wszystko w wnętrznościach odrywa. U najmłodszych pacjentów mogą się także pojawić duszności, szczególnie gdy są w pozycji leżącej.

Leczenie zapalenia krtani jest dość rutynowe. Najczęściej podawany jest w tym przypadku antybiotyk i różnego rodzaju syropy, które łagodzą wieczne drapanie w gardle. W przypadku alergików stosuje się także różnego rodzaju inhalacje, które mają za zadanie udrożnić drogi oddechowe. Przy okazji wszyscy ludzie mający zapalenie krtani powinni przyjmować codziennie określoną witaminy c co sprawi, że choroba będzie przebiegać o wiele szybciej. A chorujący łagodniej będzie przechodził poszczególne etapy rozwoju choroby. Należy także pamiętać ciepłym ubraniu i unikaniu zawianych pomieszczeń.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]