Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
wścieklizna
chrypka
włókniak miękki
CMV
rak jelita grubego
nietrzymanie moczu
klimakterium
stłuczenie mózgu
cytologia
pokrzywka
świerzbiączka
choroby skóry
przyzębica
choroba Plummera
rak prącia

 

zapalenie jądra

Pojęcie medyczne zapalenie jądra i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja zapalenia jądra napisana w sposób zrozumiały.

Zapalenie jądra jest to bardzo wstydliwa przypadłość, która może dopaść każdego mężczyznę. Najczęściej jednak tej chorobie ulegają młodzi chłopcy. Jest to uwarunkowane głównie aspektami higienicznymi. Jak wiadomo chłopcy w wieku dorastania czasami mają okres, w którym są na bakier w czystością.

Zapalenia jąder nie powinien bagatelizować żaden mężczyzna. Przykładowo świnkowe zapalenie może doprowadzić do zmian w wytwarzaniu się plemników. A to z kolei może spowodować bezpłodność u mężczyzn w dojrzałym wieku. Dlatego jeżeli tylko dostrzeżemy jakieś niepokojące zmiany w intymnych okolicach natychmiast udajmy się do specjalisty w tej materii.

Zapalenie jader może dotyczyć jednego jak i dwóch jąder. Najczęściej przyczyną takiego zapalenia są bakterią lub wirusy. Dostają się one w dwojaki sposób poprzez krew bądź otwartą ranę.

Objawy, z jakimi się wtedy możemy spotkać są bardzo wstydliwe i krępujące. Przede wszystkim następuje obrzęk moszny i wrażenie jakby jądro było o wiele cięższe niż dotychczas. Może pojawić się także gorączka oraz obrzęk węzłów limfatycznych w pachwinach. W niektórych przypadkach pojawia się także wydzielina z członka. Poważnym utrudnieniem dla osób cierpiących na tą przypadłość jest spory ból podczas oddawania moczu. Mężczyźni podczas takiej infekcji niezbyt odczuwają przyjemność podczas stosunków płciowych, gdyż sprawia on im ból. Dodatkowo w nasieniu może pojawić się krew, co jest dość krępujące w takich momentach.

Leczenie tego typu zapalenia polega na przyjmowaniu odpowiedniego antybiotyku, który powinien w szybkim czasie pomóc poszkodowanemu. U starszych mężczyzn często dochodzi do powstania ropienia, co często wiąże się z chirurgicznym usunięciem jądra. Jest niestety w takich okolicznościach niechciana konieczność.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]