Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
agranulocytoza
zawał mięśnia sercowego
borelioza
arytmia
zapalenie mięśnia sercowego
ropień wątroby
tryper
przewlekła niewydolność krążenia
oparzenia chemiczne
salmonellowe zatrucie pokarmowe
przewlekły katar
pylica płuc
molle
niedoczynność hormonalna jajników
gronkowcowe zatrucie pokarmowe

 

zapalenie jądra

Pojęcie medyczne zapalenie jądra i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja zapalenia jądra napisana w sposób zrozumiały.

Zapalenie jądra jest to bardzo wstydliwa przypadłość, która może dopaść każdego mężczyznę. Najczęściej jednak tej chorobie ulegają młodzi chłopcy. Jest to uwarunkowane głównie aspektami higienicznymi. Jak wiadomo chłopcy w wieku dorastania czasami mają okres, w którym są na bakier w czystością.

Zapalenia jąder nie powinien bagatelizować żaden mężczyzna. Przykładowo świnkowe zapalenie może doprowadzić do zmian w wytwarzaniu się plemników. A to z kolei może spowodować bezpłodność u mężczyzn w dojrzałym wieku. Dlatego jeżeli tylko dostrzeżemy jakieś niepokojące zmiany w intymnych okolicach natychmiast udajmy się do specjalisty w tej materii.

Zapalenie jader może dotyczyć jednego jak i dwóch jąder. Najczęściej przyczyną takiego zapalenia są bakterią lub wirusy. Dostają się one w dwojaki sposób poprzez krew bądź otwartą ranę.

Objawy, z jakimi się wtedy możemy spotkać są bardzo wstydliwe i krępujące. Przede wszystkim następuje obrzęk moszny i wrażenie jakby jądro było o wiele cięższe niż dotychczas. Może pojawić się także gorączka oraz obrzęk węzłów limfatycznych w pachwinach. W niektórych przypadkach pojawia się także wydzielina z członka. Poważnym utrudnieniem dla osób cierpiących na tą przypadłość jest spory ból podczas oddawania moczu. Mężczyźni podczas takiej infekcji niezbyt odczuwają przyjemność podczas stosunków płciowych, gdyż sprawia on im ból. Dodatkowo w nasieniu może pojawić się krew, co jest dość krępujące w takich momentach.

Leczenie tego typu zapalenia polega na przyjmowaniu odpowiedniego antybiotyku, który powinien w szybkim czasie pomóc poszkodowanemu. U starszych mężczyzn często dochodzi do powstania ropienia, co często wiąże się z chirurgicznym usunięciem jądra. Jest niestety w takich okolicznościach niechciana konieczność.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]