Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
zapalenie wątroby
roponercze
choroba z Lyme
zapalenie jelit
migrena
gorączka gruczołowa
agranulocytoza
gigantyzm
wzdęcia
nadmierne łzawienie
choroba Alzheimera
młodzieńcza kifoza
zapalenie jelita grubego
zapalenie trzustki
układ dokrewny

 

zapalenie gardła

Pojęcie medyczne zapalenie gardła i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja zapalenia gardła napisana w sposób zrozumiały.

Zapalenie gardła jest bardzo popularną chorobą w dzisiejszych czasach. Polega ona głównie no infekcji jamy gardłowej, którą powodują różnego rodzaju bakterie czy wirusy. W niektórych przypadkach zapalenie gardła mogą także wywołać grzybica. Choroba ta najczęściej atakuje błonę śluzową a także tak zwane migdałki. Zapalenie gardła rzadko, kiedy zdarza się bez towarzystwa innych chorób. Najczęściej możemy ją spotkać przy grypie, różyczce czy ospie wietrznej.

Zapalenie gardła jest bardzo często spotykana przy osłabieniu organizmu. Ludzie bardzo często lekceważą sobie pierwsze objawy. Jest to złe myślenie, gdyż w ten sposób możemy narazić nasz organizm na dalej idące konsekwencje. Dlatego jeżeli nie chce w przyszłości chorować na zapalenie płuc musimy stosować pełną profilaktykę. Istnieje wiele sposobów na to by profilaktyka przynosiła pożądane skutki. Zażywanie witamin, odpowiedni dobór odzienia to tylko niektóre elementy takiej prewencji.

Na szczęście dość łatwo możemy rozpoznać tą chorobę. Objawia się na w zależności od jej natężenia. Przy lekkich stanach możemy zauważyć lekki obrzęk gardła lub zaczerwienie się błony śluzowej. Dodatkowo chorzy mogą uskarżać się na drapanie gardła, co bardzo często powoduje kaszel. W bardziej złożonych przypadkach może wystąpić także stan podgorączkowy a nawet dreszcze. Osoby zainfekowane przeważnie mają spore problemy z przełykaniem jedzenia i picia.

Leczenie takiego zaplenia gardła nie jest zbyt trudne. Oczywiście jest ono uwarunkowane od przyczyny takiego stanu rzeczy. Najłatwiej jest wyleczyć osoby, które zostały zaatakowane przez wirus. W tym przypadku wystarczy czasami tylko zażywanie leków przeciwzapalnych przy towarzystwie witamin. Dobrze jest także w takich momentach przyjmować różnego rodzaju syropy.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]