Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
cholera
ostuda
zaburzenia krzepnięcia krwi
choroba Heinego i Medina
polipy macicy
zapalenie opłucnej
zapalenie macicy
pantycopenia
wrzody żołądka i dwunastnicy
zespół Conna
chrypka
febra
cukrzyca
kurcz
dusznica bolesna

 

zapalenie dziąseł

Pojęcie medyczne zapalenie dziąseł i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja zapalenia dziąseł napisana w sposób zrozumiały.

Zapalenie dziąseł dotyczy coraz to większej liczby ludzi na świecie. Jest to spowodowane głównie tym, że ludzie coraz mniej dbają o swoją jamę ustną oraz uzębienie. Takie zapalenie jest bardzo nieprzyjemną i bolesną dolegliwością. Polega ona w głównej mierze na nadmierne nagromadzenie się płytki nazębnej na całkowitej powierzchni naszego uzębienia. Taka zwiększona ilość płytki nazębnej może doprowadzić do jej mineralizacji a co za tym idzie do wytworzenia się kamienia nazębnego.

Objawy zapalenia dziąseł są całkowicie widoczne i nie możemy je pomylić z innymi chorobami. Pierwszym symptomem tego zapalenia jest krwawienie z dziąseł. Odczuwamy je najbardziej podczas spożywania posiłków a także przy szczotkowaniu zębów. Innymi objawami, z jakimi będziemy mieli styczność są obrzęki wokół dziąsła, ból podczas jedzenia a także alfa. Dodatkowo z naszej jamy ustnej będzie się wydobywał nieświeży zapach, a my sami będziemy odczuwać ciągły niesmak, którego w żaden sposób nie będziemy w stanie wyeliminować.

Aby zlikwidować to zapalenie dziąseł powinniśmy udać się niezwłocznie do stomatologa, który miał już niejeden raz do czynienia z tego typu przypadkami. Takie leczenie polega głównie na zlikwidowaniu tak zwanych złogów nazębnych. Czyli na całkowitym usunięciu kamienia nazębnego, który jest głównym powodem naszego utrapienia. Dodatkowo dentyści na całym świecie podczas leczenia uczulają swoich pacjentów na odpowiednie utrzymywanie higieny jamy ustnej. Odpowiednie szczotkowanie zębów i dziąseł pozwoli nam na uniknięcie tego typu zapalenia. Każdy stomatolog doskonale wie, że zdrowe dziąsła nigdy nie będą krwawić i ich kolor będzie lekko różowawy. Jak widać tylko nasze lenistwo i niedbałość może spowodować takie zapalenie, dlatego powinniśmy doskonale wiedzieć jak zadbać o swoje uzębienie.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]