Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
ziołolecznictwo
bielactwo nabyte
stłuczenie mózgu
choroba piąta
kaszak
trądzik
osteonecrosis
kłykciny kończyste
paradontoza
krwotok z nosa
pylica płuc
alergie
układ płciowy
koklusz
osteoporoza

 

zapalenie cewki moczowej

Pojęcie medyczne zapalenie cewki moczowej i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja zapalenia cewki moczowej napisana w sposób zrozumiały.

Zapalenie cewki moczowej jest to ogromnie nieprzyjemna przypadłość, której nikomu nikt nie życzy. Jest to na ogół stan zapalny, który atakuje końcowe fragmenty układu moczowego. Takie zapalenie najczęściej jest przenoszone droga płciową. Głównym czynnikiem, który powoduję taki stan zapalny jest bezpośrednio związany z etiologią.

Istnieją dwa rodzaje zapalenia cewki moczowej. Pierwszy z nich jest spowodowany rzeżączką. Drugi z kolei łączy ze sobą wszelkie inne czynniki, które odpowiadają za stan zapalny dolnych dróg moczowych.

Objawy zapalenia cewki moczowej są różnorakie. Zdarza się także, że dolegliwość ta pojawia się w formie bezobjawowej. Jednak najczęściej taki stan zapalny charakteryzuje się częstomoczem, który jest bardzo uciążliwy w codziennym życiu. Dodatkowo pacjenci uskarżają się także na ogromny ból przy oddawaniu moczu. Wielu z nich także nie potrafi go utrzymać. W przypadku kobiet dość częstym zjawiskiem towarzyszącym przy tym zapaleniu są upławy. Część cierpiących może odczuwać także uczucie swędzenia narządów moczowych.

Leczenie tego typu schorzenia odbywa się na ogół przy pomocy farmakologii. A dokładnie rzecz ujmując na przyjęciu odpowiedniej ilości antybiotyków oraz leków przeciwzapalnych. W przypadku osób żyjących w związku partnerskim namawia się takie osoby by wstrzymały się z pożyciem seksualnym. Bardzo często obie osoby są leczone równolegle pomimo tego, że tylko jedna jest chora. Jest to spowodowane tym, że tego typu zapalenie praktycznie zawsze przenoszone jest płciowo. Ta choroba bardzo wielu ludziom skutecznie utrudniła życie. Ból i dyskomfort, jaki towarzyszy ludziom cierpiącym na zapalenie cewki moczowej jest niewyobrażalny. Aby tego uniknąć powinniśmy cały czas utrzymywać odpowiednią higienę i czystość naszych drób moczowych.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]