Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
nowotwory
niewydolność hormonalna jąder
cholesterol
ropniak opłucnej
uzależnienia
otyłość
posocznica
hipotyreoza
niedokrwistość
zapalenie trzustki
hipereozynofilia
zanik kostny
układ płciowy
bezsenność
nudności

 

zapalenia dróg oddechowych

Pojęcie medyczne zapalenia dróg oddechowych i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja zapaleń dróg oddechowych napisana w sposób zrozumiały.

Zapalenie dróg oddechowych jest to bardzo ogólne stwierdzenie. Jest to grupa chorób układu oddechowego. W jej skład wchodzą wszystkie schorzenia, które mają jakiś wpływ na nasze drogi oddechowe. Najczęściej wymienianymi chorobami zawierającymi się w tej grupie są zapalenie płuc, oskrzeli i oskrzelików. W dalszej kolejności możemy mówić o grypie, przeziębieniu czy nieżycie nosa. Chyba każdy człowiek na świecie przynajmniej raz w życiu cierpiał na którąś z tych chorób.

Choroby te przeważnie mają wspólne objawy. Jedynie ich natężenia zmienia się wraz ich zaawansowaniem. Najczęstszymi symptomami zapalenia dróg oddechowych jest wysoka gorączka, ból gardła oraz ostry i uciążliwy kaszel. W przypadku dzieci dość często może pojawić się także biegunka i nudności.

Najważniejsze jest by nigdy nie bagatelizować, którejś z tych chorób, gdyż konsekwencje ich niewyleczenia mogą przeogromne. Przykładowo, jeżeli zapalenie płuc będzie nie zostanie całkowicie wyleczone może doprowadzić do zapalenia mięśnia sercowego na nawet do jego zawału. Dlatego nie lekceważmy takiego zapalenia dróg oddechowych.

Leczenie tego typu zapaleń jest standardowe. Najczęściej pacjent przyjmuje doustnie odpowiednie środki farmakologiczne. Antybiotyki i leki przeciw zapalne powinny w dość krótkim czasie poradzić sobie z tymi chorobami. W sporadycznych przypadkach hospitalizuje się takiego człowieka. Dodatkowo zalecane jest przebywanie w łóżku i przyjmowanie odpowiednich witamin. W przypadku zapalenia płuc stosuje się czasami tak zwane bańki. Mają zadanie szybsze pozbycie się choroby z naszego organizmu. Wiele osób próbuje tradycyjnymi metodami walczyć w tymi chorobami. Jednak należy pamiętać, że tylko lekarz będzie wstanie wyleczyć nas w stu procentach.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]