Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
eunuchoidyzm
odwarstwienie siatkówki
alergia
otyłość
halluksy
egocentryzm
przewlekły nieżyt nosa
alergiczny katar
szumy uszne
choroby jelita grubego
zapalenie wątroby
kamica fosforanowa
uczulenie
hipertyreoza
rak jajnika

 

zaburzenie rytmu serca

Pojęcie medyczne zaburzenie rytmu serca i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja zaburzeń rytmu serca napisana w sposób zrozumiały.

Zaburzenie rytmu serca jest bardzo częstym zjawiskiem wśród ludzi cierpiących na jakiegokolwiek problemy z układem krążenia. Wśród ludzi to schorzenie przyjmuje wiele innych nazw. Do najbardziej popularnych należą arytmia, dysrytmia i niemiarowość serca.

Ta choroba jest niczym innym jak tylko nienaturalnym zaburzeniem pracy naszego serca. Polega to głównie na zmianie częstotliwości jego uderzeń na minutę. U normalnego człowieka serce powinno uderzać między sześćdziesiąt a sto razy na minutę. W przypadku ludzi, u których wykryto tego typu zaburzenia rytmu serca może występować zwiększona ilość takich uderzeń.

Takie zaburzenia rytmu sera jest niczym innym jak tylko zmianą stanu skurczy naszej głównej pompy. Serca w takich przypadkach nie bije regularnie, co sprawia, że nasze zdrowie może być zagrożone. W wielu przypadkach może dojść nawet do śmierci takie człowieka. Oczywiście nie jest to schematem. Jednak stosunkowo często rejestrowane są przypadki takich zgonów.

Objawy takiego zaburzenia rytmu serca są następujące. Najczęściej pacjent, u którego występuje taka przypadłość jest cały czas przemęczony. Jego serce bije znacznie szybciej niż u zdrowego osobnika. Występuje także bardzo często pocenie się takiego człowieka przy jakiejkolwiek pracy fizycznej. U wielu osób możemy także zaobserwować bóle w okolicy klatki piersiowej.

Leczenie arytmii serca jest głównie uwarunkowane od tego, w jakim stanie jest dany pacjent. Jeżeli odpowiednio wcześnie zareagujemy, to czasami wystarczy tylko podawanie odpowiednich leków takiemu człowiekowi. Jednak nie zawsze jest to metoda wystarczająca. Gdy nasze serce jest już na skraju wyczerpania bardzo często jesteśmy skazani na transplantacje tego organu. Oczywiście jest ostateczność, gdyż taka operacje wiąże się z ogromnym ryzykiem dla każdego człowieka.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]