Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
chemioterapia
trądzik różowaty
hiperaldosteronizm
choroba glutenowa
nerwica hipochondryczna
układ kostny
histeria
choroby zawodowe
hemoroidy
endometrioza
chirurgia plastyczna
agranulocytoza
zapalenie jelit
botulizm
choroba afektywna dwubiegunowa

 

wzdęcia

Pojęcie medyczne wzdęcia i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja wzdęć napisana w sposób zrozumiały.

Chyba nie ma na świecie osoby, która nie miałaby kiedyś wzdęcia. Jest to bardzo nieprzyjemne uczucie spowodowane najczęściej niewydolnością naszego układu pokarmowego. Wzdęcie jest nic innego jak zbieranie się gazów jelitowych w naszym organizmie. Ludzie do tej pory wstydzą się o tym mówić, gdyż jest to dla nich krępujące. Wzdęcia bardzo często powodują dyskomfort u takiego człowieka. Dzieje się, dlatego że wzdęciom towarzyszą dziwnego rodzaju odgłosy, które mogą być źle interpretowane. Jest to spowodowane przesuwaniem się gazów po jelitach.

Objawy wzdęcia są najczęściej widoczne gołym okiem. Ludzie, którzy mają wzdęcia mają uczucie pełności i napięcia w okolicach podbrzusza. U niektórych osób może pojawić się także spory ból w jamie brzusznej. Gazy wydobywające się z naszego organizmu mają bardzo nieprzyjemny zapach.

Leczenie wzdęć leży głównie u podłoża naszej diety. Gdyż posiłki złożone ze składników takich jak groch, kapusta czy kalafior są sprawcami tych dolegliwości. Najważniejsze także jest to by pamiętać, żeby nie połykać zbędnej ilości powietrza. Dlatego jeżeli spożywamy posiłek róbmy to powoli. Nie rozmawiajmy ani nie żujmy gumy podczas konsumpcji. Osoby, u których dość często występuje wzdęcie powinny wystrzegać się napojów gazowanych. Czasami nawet krótki spacer tuż po posiłku sprawi, że nasz organizm będzie odpowiednio pracował, a co za tym idzie gazy odkładające się w naszych jelitach rozprowadzą się całkowicie.

Istnieje wiele osób, które z wzdęciami walczą poprzez ziołolecznictwo. Na rynku mamy wiele specyfików opartych na ziołach, które mają za zadanie regulacje naszego trawienia. Niektórym to pomaga innym nie. Jednak czasami wystarczy napić się odpowiedniej herbatki by osiągnąć dobre samopoczucie na najbliższe parę godzin.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]