Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
zapalenie ślinianek
paradontoza
różyczka
choroba Haglunda Severa
hyperopia
ospa wietrzna
włókniak miękki
ropniak opłucnej
dalekowzroczność
gorączka gruczołowa
zapalenia dróg oddechowych
czyrak ucha
halluksy
nadczynność tarczycy
bielactwo

 

wypadanie włosów

Pojęcie medyczne wypadanie włosów i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja wypadania włosów napisana w sposób zrozumiały.

Wypadanie włosów nie jest typową chorobą, którą możemy w jakiś sposób zdefiniować. Jest to głównie spowodowane tym, że istnieje tak wiele przyczyn wypadania włosów. Najczęściej chyba spotykanym jest tak zwany czynnik cywilizacyjny. To oznacza, że ludzie mają coraz to słabsze organizmy. A jak wiadomo, jeżeli nasze ciało jest osłabione to nasze włosy odpowiadają no to od razu. Słabsze cebulki, grzybica to tylko niektóre przyczyny łysienia. Wypadanie włosów głównie dotyczy mężczyzn, jest to spowodowane wysokim poziomem testosteronu.

Dodatkowo wiele osób cierpi z powodu wypadania włosów przez różnego rodzaju ingerencje zewnętrzne. Chemioterapia czy inne Śródki nieprzyswajalne przez nas mogą sprawić, że już wkrótce utracimy swoje owłosienie.

Objawy są dość proste do dostrzeżenia. Gdyż, jeżeli tylko zauważymy zwiększoną ilość włosów, które wypadają nam podczas kąpieli czy czesania powinniśmy od razu zareagować. Wizyta u dermatologa wydaje się w takiej sytuacji koniecznością.

Istnieje wiele metod walki z łysieniem. Jednak najważniejszą jest odpowiednia profilaktyka. Używając odpowiednie szampony czy odżywki możemy uniknąć tego problemu. Bardzo często zdarza się też także, że naszym włosom brakuje najzwyczajniej w świcie witamin. Brak ich może spowodować osłabienia włosia czy cebulki. Zdarza się też niestety tak, że żaden z preparatów nie wystarcza w walce procesem wypadania włosów. Wtedy niektórzy posiłkują się przeszczepami skóry. Jak już ta ostatnia deska ratunku zawiedzie nie pozostaje nam nic innego jak tylko jak oswoić się ze swoją łysiną. Niektórzy nigdy nie pogodzą się z takim stanem rzeczy i ukrywają się pod różnymi tupecikami czy perukami. Istnieje teoria, która powinna pocieszyć wszystkich łysiejących. Mówi ona, że łysi mężczyźni są doskonałymi kochankami.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]