Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
niedoczynność hormonalna jajników
rumień zakaźny
wrzód weneryczny
dur brzuszny
torbiel
dysplazja stawów biodrowych
astma pyłkowa
wypadanie włosów
odmrożenia
zaburzenia oddychania
drgawki
choroba Cushinga
przewlekły nieżyt nosa
pyłkowica
testotoksykoza

 

wstrząs anafilaktyczny

Pojęcie medyczne wstrząs anafilaktyczny i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja wstrząsu anafilaktycznego napisana w sposób zrozumiały.

Ludzie którzy cierpią na różnego rodzaju alergie mają bardzo ciężkie życie. Jest to spowodowane głównie tym, że jesteśmy cały czas skazani na katar a także na złe samopoczucie podczas pylenia niektórych roślin. Jednak największym zagrożeniem, z jakim możemy się spotkać podczas alergii jest wstrząs anafilaktyczny. Jest on ogromnym zagrożeniem dla naszego organizmu. W najgorszym wypadku może on przyczynić się do śmierci takiego człowieka.

Wstrząs anafilaktyczny polega na powstaniu dodatkowych obrzęków w gardle, które powodują trudności z oddychaniem, co może doprowadzić nawet do uduszenia się. Taki wstrząs anafilaktyczny jest najpoważniejszym a na pewno najbardziej niebezpiecznym objawem klinicznym alergii. Ma on charakter ogólnoustrojowy. A co za tym idzie zagraża sprawnemu funkcjonowaniu naszego organizmu.

Objawy takiego wstrząsu anafilaktycznego są bardzo gwałtowne. Przeważnie ukazują się one, jako różnego rodzaju obrzęki w okolicach całej twarzy. Dodatkowo przez te obrzęki ludzie uskarżają się na trudności z poprawnym oddychaniem. Wręcz duszą się w takich przypadkach. Dodatkowo takie osoby mogą także utracić przytomność. Wiele z nich także cierpi na zaburzenia układu pokarmowego a dokładnie dostają biegunkę i bardzo często wymiotują. Niekiedy pojawia się także spora potliwość naszego organizmu.

Leczenie takie wstrząsu anafilaktycznego musi odbywać się bardzo szybko i sprawnie, gdyż tylko w ten sposób unikniemy poważnych komplikacji, które mogą wyniknąć zaraz po nim. W takich momentach należy bardzo prędko reagować. Jeżeli odkryjemy to wystarczająco szybko wystarczy czasami tylko założyć opaskę uciskową nad miejscem ukąszenia czy ukłucia. A bardziej zaawansowanych przypadkach należy podać takiemu człowiekowi zastrzyk z adrenaliny, który wyrówna pracę naszego organizmu.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]