Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
hipereozynofilia
choroby skóry
zapalenie jądra
angina
czkawka
układ krwionośny
przewlekły nieżyt nosa
otospongioza
choroby reumatyczne
dalekowzroczność
wady serca
zapalenie nerek
padaczka
nerwica lękowa
oparzenia

 

wstrząs anafilaktyczny

Pojęcie medyczne wstrząs anafilaktyczny i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja wstrząsu anafilaktycznego napisana w sposób zrozumiały.

Ludzie którzy cierpią na różnego rodzaju alergie mają bardzo ciężkie życie. Jest to spowodowane głównie tym, że jesteśmy cały czas skazani na katar a także na złe samopoczucie podczas pylenia niektórych roślin. Jednak największym zagrożeniem, z jakim możemy się spotkać podczas alergii jest wstrząs anafilaktyczny. Jest on ogromnym zagrożeniem dla naszego organizmu. W najgorszym wypadku może on przyczynić się do śmierci takiego człowieka.

Wstrząs anafilaktyczny polega na powstaniu dodatkowych obrzęków w gardle, które powodują trudności z oddychaniem, co może doprowadzić nawet do uduszenia się. Taki wstrząs anafilaktyczny jest najpoważniejszym a na pewno najbardziej niebezpiecznym objawem klinicznym alergii. Ma on charakter ogólnoustrojowy. A co za tym idzie zagraża sprawnemu funkcjonowaniu naszego organizmu.

Objawy takiego wstrząsu anafilaktycznego są bardzo gwałtowne. Przeważnie ukazują się one, jako różnego rodzaju obrzęki w okolicach całej twarzy. Dodatkowo przez te obrzęki ludzie uskarżają się na trudności z poprawnym oddychaniem. Wręcz duszą się w takich przypadkach. Dodatkowo takie osoby mogą także utracić przytomność. Wiele z nich także cierpi na zaburzenia układu pokarmowego a dokładnie dostają biegunkę i bardzo często wymiotują. Niekiedy pojawia się także spora potliwość naszego organizmu.

Leczenie takie wstrząsu anafilaktycznego musi odbywać się bardzo szybko i sprawnie, gdyż tylko w ten sposób unikniemy poważnych komplikacji, które mogą wyniknąć zaraz po nim. W takich momentach należy bardzo prędko reagować. Jeżeli odkryjemy to wystarczająco szybko wystarczy czasami tylko założyć opaskę uciskową nad miejscem ukąszenia czy ukłucia. A bardziej zaawansowanych przypadkach należy podać takiemu człowiekowi zastrzyk z adrenaliny, który wyrówna pracę naszego organizmu.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]