Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
choroba Banga
nerwica depresyjna
rumień nagły
trzydniówka
oko krótkowzroczne
kamica cystowa
zapalenie jelit
wstrząs anafilaktyczny
zapalenia dróg oddechowych
choroba z Lyme
alergia
choroba tarczycy
zapalenie dziąseł
torbielowatość nerek
kolka nerkowa

 

wrzód miękki

Pojęcie medyczne wrzód miękki i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja wrzodu miękkiego napisana w sposób zrozumiały.

Wrzód miękki jest jedną z najbardziej popularnych chorób wenerycznych w naszym społeczeństwie. Bardziej popularną jego nazwą jest wrzód weneryczny, gdyż najczęściej spotykany jest właśnie w intymnych sytuacjach. Jest schorzenie przenoszone tylko i wyłącznie drogą płciową. Jest to choroba zakaźna spowodowana pałeczkami Ducreya. Zarażenie się wrzodem miękkim jest w głównej mierze spowodowane kontaktami seksualnymi poszczególnych osobników.

Objawy takiego schorzenia w większości przypadków są widoczne gołym okiem, gdyż najczęściej występuje on na narządach płciowych zewnętrznych, zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Uwidacznia on się na żołędziu w przypadku panów i na wargach sromowych u pań. Przedstawia się on w postaci lekkiego owrzodzenia wielkości soczewicy. Jest ono bardzo bolesne i podrażniające. W większości przypadków miejsce, w którym występuje taki wrzód jest zaczerwienione.

Choroba ta w przeszłości miała źródła w krajach tropikalnych. Jednak wraz z upływem lat i rozwoju turystyki rozprzestrzeniła się także na kraje zachodnioeuropejskie. W dzisiejszych czasach każdy człowiek na tej ziemi jest narażony na tego typu dolegliwość. Dlatego tak istotnym jest odpowiednie zabezpieczanie się podczas jakiegokolwiek stosunku licowego. Najwyższy poziom ryzyka zarażeniem się tą chorobą weneryczną istniej w okresie letnim, gdzie nasza aktywność turystyczna jest największa. Dlatego tak bardzo powinniśmy przestrzegać wszelkich zasad związanych z przygodnymi znajomościami łóżkowymi. Tylko odpowiednie środki zapobiegawcze mogą zmniejszyć praktycznie do minimum zagrożenie tą infekcją.

Leczenie takiej choroby musi być ściśle związane z konsultacjami ze specjalistami, którzy wyeliminują inne zagrożenia. Nieleczony wrzód miękki może doprowadzić do stulejki, zwężenia cewki moczowej czy innych jeszcze bardziej poważniejszych chorób.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]