Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
zapalenie zatok
siniec
palce młotkowate
nekrofilia
zaburzenie rytmu serca
choroby jelita cienkiego
dysfagia
kłykciny kończyste
celiakia
rak płuc
odra
nerwica natręctw
rzęsistkowica
alergia pokarmowa
syfilizm

 

wodonercze

Pojęcie medyczne wodonercze i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja wodonercza napisana w sposób zrozumiały.

Wodonercze jest bardzo uciążliwą chorobą, z którą borykają się niestety coraz to większe rzesze ludzi. Ta choroba bezpośrednio dotyka nasze nerki. Dzieje się tak, gdy nasze miedniczki i kielichy nerkowe rozszerzają się. Temu przeważnie towarzyszy także atrofia miąższu nerki. Są dwa rodzaje rozszerzania się miedniczek i kielichów. Taki rozstęp może być jednostronny bądź, co gorsza dwustronny. To może sprawić zablokowanie się kamienia moczowego w moczowodzie. To spowoduje niesamowity ból podczas oddawania moczu. Istnieje także wiele innych przyczyn wodonercza. Najgroźniejszym jest niewątpliwie rozrost nowotworu. To może sprawić, że konsekwencje tego będą ogromne, a w najgorszym wypadku mogą zakończyć się śmiercią. Kolejnymi przyczynami tej choroby są procesy zapalne. Jednak największymi pechowcami są osoby, które mają wrodzone wady nerek. Na przykład zwężenie lub zagięcie moczowodu prędzej czy później doprowadzi o tego, że zachorujemy na wodonercze.

Objawy tej choroby są widoczne często od samego początku jej trwania. Utrudnione oddawanie moczu, a przy okazji zmaganie się z ogromnym bólem zawsze może wskazywać na jakąś dolegliwość związaną z nerkami.

Leczenie wodonercza musi odbywać się niestety w warunkach szpitalnianych. Przeważanie musi się ono skończyć na stole operacyjnym. Gdyż bardzo rzadko kamienie nerkowe same wydostają się na zewnątrz. Oczywiście jest to bardzo nieprzyjemny zabieg. Zawsze po takiej operacji jesteśmy przykuci przez wiele dni do cewnika.

Wiele osób boi się wizyty u urologa. Przeważnie jest to spowodowane wstydem, jakiego nie możemy przezwyciężyć. Jednak naprawdę warto, gdyż czasami profilaktyka mogłaby wystarczyć. Istnieje bowiem wiele leków, które mogą zniwelować kamienie nerkowe w początkowej ich fazie.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]