Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
choroba Vaqueza
płonica
wrzód weneryczny
choroby zawodowe
zapalenie płuc
bóle kręgosłupa
rak odbytnicy
karłowatość przysadkowa
astma atopowa
osteoporoza
szkarlatyna
nerwica lękowa
marskość wątroby
polio
nowotwór

 

wady serca

Pojęcie medyczne wady serca i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja wad serca napisana w sposób zrozumiały.

Wady serca (wady wrodzone serca) - Serce jest obok serca najważniejszym organem u człowieka, który powinien być zdrowy, aby jak najdłużej pozwolił nam żyć. Dlatego kardiologia cały czas robi postępy jeżeli chodzi o wiedzę i sposoby leczenia wad serca. Najczęściej spotykane to wady wrodzone albo nabyte. Nieprawidłowości budowy serca w wielu przypadkach są leczone zaraz po diagnozie, jeżeli mogą one zagrażać życiu pacjenta. Wady polegają na nieprawidłowych połączeniach pomiędzy jamami serca a naczyniami, które bezpośrednio się z nim łączą. Często spotykaną jest także nieprawidłowa budowa i funkcje zastawek serca. Wady nabyte mogą być skutkiem zapalenia wsierdzia czy podczas zmiany konfiguracji serca. Wrodzone z kolei powstają podczas rozwoju płodu.

W większości przypadków nie wiadomo dlaczego u dziecka się pojawiła, ale mogą to być wady genetyczne. Wady serca u noworodków mogą pojawiać się jeżeli matka dziecka w pierwszym trymestrze ciąży chorowała np. na różyczkę.

Stosowanie niektórych leków lub nadużywanie alkoholu w ciąży również może być przyczyną choroby dziecka. Najczęściej w przypadku chorób serca stosuje się operacje chirurgiczne, które mają na celu przywrócenie prawidłowych czynności serca. Takie zabiegi wykonywane są w kilku miastach Polski gdzie znajduje się najlepszy sprzęt oraz lekarze, którzy posiadają niezwykłe umiejętności.

W niektórych przypadkach gdy dziecko ma wadę serca wykonuje się zabiegi jeszcze przed porodem co daje szansę, że dziecko urodzi się zdrowe. Niektóre dzieci są operowane zaraz po porodzie, który odbywa się w szpitalu gdzie dziecko ma być poddane zabiegowi. Wady serca nie wzbudzają już takiego strachu i jeżeli są wcześnie wykryte mogą być skutecznie leczone. Dzieci, które urodziły się z wadami serca kilka lat później nawet nie pamiętają, że były chore.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]