Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
kamica nerkowa
hypermetropia
zapalenie jądra
rak gruczołu krokowego
udar mózgu
niepłodność
gorączka
podbiegnięcie krwawe
tryper
ostuda
dławica sercowa
niedokrwistość
botulizm
RDS
rak nerki

 

urynoterapia

Pojęcie medyczne urynoterapia i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja urynoterapii napisana w sposób zrozumiały.

Urynoterapia jest to naturalna metoda leczenia wielu przypadłości. Wielu ludzi nie wyobraża sobie spożywać swój mocz. Jednak ta metoda jest znana ludzkości już od bardzo dawna. Oczywiście by móc skorzystać z tej metody należy ściśle przestrzegać wszelkich dyrektyw jakie muszą być spełnione.

Część ludzi stosuje urynoterapię narożnego rodzaju schorzenia. Należy jednak pamiętać, że ta metoda może pomóc tylko na niektóre choroby. Mocz każdego człowieka ma wiele zalet. Największą z nich jest to, że nasz mocz posiada mocznik, który ma właściwości bakteriobójcze. Dlatego wielu ludzi smaruje nim miejsca, gdzie istnieje możliwość zakażenia. Niektóre kosmetyczki uważają, że mocz jest bardzo dobry na trądzik czy inne problemy z cerą. Czasami kobiety stosują także swój mocz na popękane pięty.

Mocz człowieka zawiera także wiele witamin, enzymów i hormonów. Dlatego wiele ludzi stosujących metody naturalne decyduje się na powtórne przyswojenie moczu. Oczywiście picie moczu nie jest prostą sprawą. Przede wszystkim by móc spożywać swój mocz należy ściśle przestrzegać surowej diety. Najważniejszym w tym przypadku jest post, który musimy zastosować przed taką kuracją.

Pierwszą zasadą takiego postu jest niespożywanie niezdrowych rzeczy. Ograniczenie soli i tłuszczów także jest bardzo wskazane w takim przypadku. Ludzie pijący swój mocz doskonale zdają sobie sprawę z tego, że każdy człowiek wraz z moczem wydala także wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Dlatego tak bardzo istotną sprawą jest rygorystyczna dieta a nawet głodówka. Niektórzy by móc przemóc się wypić swój mocz mieszają go z różnymi sokami, które często skutecznie zabijają smak i kolor, który nas odrzuca. Należy jednak pamiętać, że nie wolno wypijać więcej niż pół szklanki moczu na raz. Większe ilości mogą zaszkodzić naszemu organizmowi.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]