Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
żebra
torbielowatość nerek
choroby kobiece
zaburzenia czynnościowe nerek
zaburzenia oddychania
choroba Alzheimera
cysta
skazy krwotoczne
wrodzona niedoczynność tarczycy
choroby oczu
uzależnienia
furuncle
kamica szczawianowa
schizofrenia
zespół Downa

 

układ limfatyczny

Pojęcie medyczne układ limfatyczny i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja układu limfatycznego napisana w sposób zrozumiały.

Układ limfatyczny to inaczej mówiąc układ chłonny. To otwarty układ składający się z wielu naczyń oraz przewodów, poprzez które przepływa limfa. Jest to jeden z płynów ustrojowych. Układ ten łączy się z układem krwionośnym. Wspólnie tworzą one układ krążenia. Poza naczyniami chłonnymi układ limfatyczny to także tkanki oraz narządy limfatyczne. Najważniejszym zadaniem tego układu jest chronienie naszego organizmu przed różnorodnymi zakażeniami. To także układ odpowiedzialny za właściwą cyrkulację płynów ustrojowych.

Zadania układu limfatycznego to przede wszystkim pełnienie funkcji odpornościowej w naszym organizmie, dzięki temu, ze w węzłach limfatycznych mogą powstawać niektóre białe ciałka krwi. To także funkcja neutralizująca. Układ ten zwalcza bowiem ciała oraz różnorodne szkodliwe dla naszego organizmu substancje. Układ limfatyczny to także funkcja odprowadzająca, której celem jest odprowadzania limfy na powrót do krwi.

Układ limfatyczny odpowiedzialny jest za zbieranie krążących po organizmie substancji toksycznych, które odprowadzane są do węzłów chłonnych, a następnie do nerek, by usunąć je z organizmu. Właściwa praca tego układu może pomagać nawet w walce z cellulitem.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]