Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
ostre zapalenie pęcherzyka żółciowego
rak przełyku
celiakia
ostra białaczka szpikowa
rak szyjki macicy
zapalenie mózgu
torbiel jajnika
sinubronchitis
chrapanie
choroby jelita grubego
czyraki skórne
nerwica histeryczna
zaburzenia równowagi
różyczka
furunkuł

 

uczulenie

Pojęcie medyczne uczulenie i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja uczulenia napisana w sposób zrozumiały.

Świat w którym żyjemy jest coraz to bardziej zanieczyszczony. Dlatego nikogo nie dziwi już to, że jesteśmy na coś uczuleni. Różnego rodzaju alergie dopadają praktycznie każdego z nas. Samo uczulenie jest to jedna z reakcji naszego organizmu na daną alergię. Głównym winowajcą tego stanu rzeczy są alergeny, które to właśnie wywołują uczulenie. Bardzo często zdarza się, że nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że jesteśmy na coś uczuleni. Jest to niebezpieczne, gdyż wtedy jesteśmy narażeni na wstrząsy anafilaktyczne, które w najgorszym scenariuszu mogą przyczynić się do naszej śmierci. Istnieje ogromna ilość substancji, która może wywołać takie uczulenie.

W zależności od odporności naszego organizmu możemy różnie reagować na tego typu uczulenia. Czasami jest to tylko zwykły katar z kaszlem i łzawienie. Osoby cierpicie na uczulenia bardzo często mają zaczerwienione oczy. Jest spowodowane właśnie intensywnym łzawieniem, które jest wywołane reakcją na dany alergen. Niektórzy także mogą mieć pewne rodzaju wysypki. Osoby mniej odporne mogą także mieć problemy w prawidłowym oddychaniem. Dzieje się tak przeważnie podczas okresu pyleń niektórych roślin. Wtedy najczęściej takie osoby starają się jak najmniej wychodzić z domu by nie narażać się na ich działanie.

Objawy uczulenia mogą być różnorakie. Ich podział jest bezpośrednio związany z ich przyczynami. Jednak praktyczne wszyscy w takich momentach uskarżają się na zawroty głowy, uczucie zmęczenia i spadek wydolności organizmu. Dodatkowo pojawiają się różnego rodzaju wypryski na skórze i wysypki. Niektórzy także mogą mieć problemy z poszczególnymi układami wewnętrznymi. Biegunka, bule mięśniowe, dolegliwości reumatyczne to tylko niektóre objawy, które mogą także pojawić się podczas takiego uczulenia.

Leczenie uczulenia polega głównie na przyjmowaniu leków antyalergicznych. Niektórzy decydują się także na odczulanie. Jednak niestety nie mamy stuprocentowego lekarstwa na takie uczulenia.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]