Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
migrena
wytrzeszcz oka
zapalenie otrzewnej
choroba glutenowa
agranulocytoza
cytologia
mobbing
głuchota starcza
skaza moczanowa
układ nerwowy
choroby mięśni
układ dokrewny
sinubronchitis
niedoczynność gruczołów przytarczycznych
zapalenie wątroby

 

trądzik

Pojęcie medyczne trądzik i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja trądzika napisana w sposób zrozumiały.

Trądzik jest dolegliwością spędzającą sen z powiek większości nastolatków. Kiedyś uważano, że taka uroda młodych ludzi, że jest to naturalny objaw dojrzewania. Oczywiście w pewnym sensie jest to racja. Trądzik jest spowodowany burzą hormonalną, która zachodzi w organizmie młodego człowieka, ale nie oznacza to tego, że taki stan rzeczy należy akceptować. Konieczne jest wręcz udanie się po poradę do dermatologa. Tylko lekarz może podjąć odpowiednie leczenie. Powinno się ono koncentrować przede wszystkim na leczeniu przyczyn, a nie tylko doraźnie objawów. Niestety wiele nastolatków udaje się do kosmetyczki, która to często pogarsza stan zapalny skóry. W przypadku trądziku należy ze skórą się obchodzić bardzo delikatnie.

Skupmy się teraz na kosmetykach. Przez wiele lat panowała opinia, że trądzik i związane z nim krosty i zaskórniki należy wyciskać i wysuszać. Niestety nie był to dobry sposób. Teraz już wiemy, że tonik z alkoholem czy wyciskanie zaskórników powodują jeszcze gorszy efekt. Kosmetyki dla osób z trądzikiem powinny być lekkie, beztłuszczowe, zaspokajające podstawowe potrzeby naszej skóry. Takie kosmetyki powinny regulować pracę gruczołów łojowych, łagodzić podrażnienia, działać antybakteryjnie. Poza tym powinniśmy sobie zdawać sprawę, że skóra trądzikowa również potrzebuje nawilżenia, choć kosmetykami stworzonymi właśnie do tego rodzaju cery. Pomóc naszej skórze możemy również stosując odpowiednią dietę, eliminując potrawy, które powodują nasilenie trądziku.

Należy tu również zaznaczyć, że kosmetyczka nie jest wrogiem trądziku, ale nie powinna być jedyną alternatywą na walkę z nim. Kosmetyczka pomaga nam w utrzymaniu skóry w dobrej kondycji, ale to dermatolog leczy przyczyny trądziku. Kosmetyczka pomaga nam jedynie leczyć objawy, pomaga nam w dojściu naszej skóry do właściwej kondycji.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]