Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
kamica fosforanowa
choroby mięśni
dychawica oskrzelowa
niedoczynność tarczycy
choroby cywilizacyjne
choroba glutenowa
jaskra
rak trzonu macicy
dalekowzroczność
nieżyt żołądka
zapalenie płuc
choroby hormonalne
oparzenia chemiczne
posocznica
nadwrażliwość pokarmowa

 

toksyczne zapalenie jelit

Pojęcie medyczne toksyczne zapalenie jelit i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja toksycznego zapalenia jelit napisana w sposób zrozumiały.

Toksyczne zapalenie jelit jest to bardzo nieprzyjemna choroba, która niestety może dopaść nas w każdej chwili. Praktycznie każdy lekarz, który usłyszy o toksycznym zapaleniu jelit od razu kojarzy to z bardzo poważną chorobą jaką jest botulizm. Ta choroba jest bardzo niebezpieczna dla naszego organizmu. Najczęściej dzieje się tak, że do naszego organizmu dostaną się toksyna bakteryjna. Najbardziej niebezpieczną z nich są laseczki jadu kiełbasianego.

Niestety nie istnieje do końca skuteczne leczenie tego typu przypadłości. Aby uniknąć toksyczne zapalenie jelit należy przede wszystkim dbać o higienę podczas przygotowywania posiłków. Gdyż najczęściej laseczki jadu kiełbasianego możemy przyswoić poprzez zjedzenie nieodpowiednio oczyszczonego jedzenia. Dlatego tak istotne jest odpowiednie przygotowywanie wszelakich posiłków. Nieumyte ręce czy składniki jedzenia mogą doprowadzić do takiego zagrożenia.

Innym groźnym przypadkiem toksycznego zapalenia jelita jest spożycie muchomora sromotnikowego. Wtedy toksyny jakie zostają wprowadzone do organizmu mogą nawet doprowadzić do śmierci konsumującego.

Jeszcze innym ciekawym przypadkiem jest infekcja gronkowcem. Jest to bardzo niebezpieczne, gdyż gronkowiec może się pojawić w produktach, które spożywany każdego dnia. Głównie są to produkty oparte na mleku.

Leczenie toksycznego zapalenia jelit polega objawowo. Głównie w takich przypadkach stosowana jest odpowiednia dieta a także intensywne nawadnianie organizmu. W poważniejszych przypadkach stosuje się także odżywianie pozaustrojowe. Wtedy najczęściej pacjent przez długi okres czasu przyjmuje kroplówkę. Dodatkowo stosuje się leki bakteriobójcze, które powoli ale systematycznie likwidują bakterie, które są odpowiedzialne za to toksyczne zapalenie jelit.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]