Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
cysta
rumień zakaźny
dur brzuszny
choroba Addisona
oko nadwzroczne
chemioterapia
krwawiączka A i B
kurcz
stłuczenie mózgu
stłuszczenie wątroby
choroba Buergera
gronkowcowe zatrucie pokarmowe
choroby psychiczne
choroba Scheuermanna
katarakta

 

szumy uszne

Pojęcie medyczne szumy uszne i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja szumów usznych napisana w sposób zrozumiały.

Szum w uszach (szumy uszne) bardzo często są związane z objawami innej choroby, mogą np. pojawiać się w przypadku uszkodzenia komórek słuchowych w ślimaku, zapalenia ucha, urazach głowy, przy zbyt niskim lub zbyt wysokim ciśnieniu, zapalenia głowy czy infekcjach gardła.

Objawy, które mu towarzyszą to słyszalny świst, brzęczenia, bóle głowy, pogorszenie słuchu oraz rozdrażnienie. Jest bardzo trudny do wyleczenia i często szuka się przyczyn i leczy bezpośrednio chorobę, której były skutkami. Niejednokrotnie nie udaje się całkowicie wyleczyć chorego. Mogą być także efektem zaburzeń zachodzących w włóknach nerwu słuchowego. Często towarzyszą też głuchocie, która ma związek z podeszłym wiekiem. Nie zawsze muszą być objawem jakiejś choroby, ale zaburzeń w uchu wewnętrznym, dlatego trzeba dokładnie zbadać przyczynę dolegliwości i podjąć leczenie. Konieczne jest wykonanie szczegółowych badań, które pomogą postawić prawidłową diagnozę. W zależności od niej lekarz zaleca różne sposoby leczenia. Może to być zarówno leczenie farmakologiczne oraz operacyjne. W niektórych przypadkach stosuje się elektrostymulację. Aby załagodzić objawy należy unikać hałasu a jednocześnie całkowitej ciszy. Nie jest wskazane używanie stoperów do uszu i regularnie wykonywać badania słuchu. Duże znaczenie ma również zdrowe odżywianie a także opanowanie stresu.

Szum w uszach powoduje wyjątkowy dyskomfort, który powoduje rozdrażnienie. Niejednokrotnie wystarczy tylko płukanie uszu, które nie jest zbyt przyjemne, ale pozwoli ustąpić objawom. Jest wiele chorób, które mają związek z szumami w uszach i wtedy nie wystarczy tylko wizyta u laryngologa. Nie raz stosuje się krople do uszu czy antybiotyki. Jest to choroba, która może nawracać dlatego zwłaszcza gdy pojawia się u dzieci, za każdym razem należy całkowicie ją wyleczyć.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]