Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
wole proste
nieżyt żołądka
opryszczka
katar sienny
ostra białaczka szpikowa
kłykciny kończyste
zapalenie mózgu
hipotermia
eunuchoidyzm
kamica żółciowa
katar żołądka
grypa
depresja
migrena
sarkoidoza

 

stulejka

Pojęcie medyczne stulejka i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja stulejki napisana w sposób zrozumiały.

Stulejka jest to choroba tylko i wyłącznie spotykana u mężczyzn w przeróżnym wieku. Jest to niesamowicie wstydliwa choroba, dlatego tak wielu panów udaje się z tą przypadłością dopiero w ostateczności. Ta choroba bardzo utrudnia życie takiego człowieka. Gdyż może ona przeszkadzać mu w oddawaniu moczu a także co gorsza w płynnym życiu seksualnym.

Stulejka polega zwężeniu ujścia napletka. To sprawia, że napletek nie może się całkowicie ściągnąć. Jest do dość dokuczliwe szczególnie, jeżeli penis jest w zwodzie. Taką przypadłość możemy dopiero zaobserwować u dzieci od trzeciego roku życia. Gdyż w latach wcześniejszych jest to zjawisko jak najbardziej pożądane. Dopiero kiedy narządy dziecka zaczynają dojrzewać należy przyjrzeć się czy aby napletek zsuwa się prawidłowo. Istnieją dwie grupy stulejek. Pierwsza jest całkowite zamknięcie się żołędzia w napletku. Druga polega na niepełnym zsunięciu się napletka.

Ta bardzo krępująca choroba może dotknąć każdego mężczyznę. Kiedyś ludziom wydawało się, że dotyczy ona tylko chłopców we wczesnym wieku. Jednak już od wielu lat wiadomo także, że taka przypadłość może także zostać zauważona w wieku dojrzałym a także starczym. Stulejkę możemy podzielić na wrodzoną i nabytą. Ta pierwsza jest widoczna w dzieci z kolei ta druga dopada ludzi w wieku dorosłym.

Leczenie stulejki praktyczne zawsze wiąże się z drobnym zabiegiem. Polega on na nadcięciu napletka bądź całkowicie jego usunięciu. U dzieci odbywa się to przeważnie po drugim roku życia. U ludzi starszych jest to przeważnie kosmetyczny zabieg przy znieczuleniu miejscowym. Dojście po takim zabiegu nie trwa długo. Mężczyźni praktycznie po dwóch tygodniach dochodzą do całkowitej sprawności. Nie jest to nic strasznego, czego każdy prawdziwy mężczyzna nie byłby w stanie przeżyć.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]