Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
kiła
krzywica
kamica szczawianowa
klimakterium
gorączka trzydniowa
hypermetropia
czyraki skórne
wścieklizna
choroba lokomocyjna
ból zeba
nerwice
układ moczowy
choroba Krona
choroba Haglunda Severa
cholesterol

 

stłuczenie mózgu

Pojęcie medyczne stłuczenie mózgu i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja stłuczenia mózgu napisana w sposób zrozumiały.

Stłuczenie mózgu jest ogromnie niebezpieczne. Powstaje ono przeważnie podczas jakiegoś wypadku czy kolizji. Nigdy ale to przenigdy nie możemy zbagatelizować sytuacji w której ucierpiała nasza głowa. Przecież zawsze mogą się przydarzyć jakieś komplikacje, które wynikną w późniejszym terminie. Takie stłuczenie mózgu przeważnie wiąże się wynaczynieniem krwi. Fakt, że takie stłuczenie mózgu obejmuję tylko niewielką część naszej głowy nie zwalnia nas obowiązku przebadania się w takiej sytuacji. Wszystko dzieje się przecież w obrębie naszej głowy. A jak wiadomo jest ot miejsce bardzo delikatne i podatne na różnego rodzaju zewnętrzne ingerencje. Stłuczenie mózgu Jest to bardzo trudne do oszacowania na pierwszy rzut oka, gdyż bardzo często ta przypadłość towarzyszy innym urazom głowy. Jednak charakteryzuje się ona rozcięciem skóry na czaszce a także na krwawieniu z ran. Dodatkowo możemy także zauważyć niewielkie wybroczyny w korze mózgowej. Mogą pojawić się także elementy istoty białej.

Objawy stłuczenia mózgu mogą być różnorakie, gdyż jest uwarunkowane, w jakim miejscu głowa została uszkodzona. Jednak najczęściej spotykanymi jest chwilowa utrata przytomności, zawroty a także wymioty. Takiemu obrotowi wydarzeń przeważnie towarzyszy także wstrząśnienie mózgu.

Konsekwencje jakie może nieść za sobą stłuczenie mózgu mogą być ogromne. Osoba, której przydarzyło się właśnie takie stłuczenie mózgu być chwilowo sparaliżowana. Niektóre osoby tracą w takich momentach świadomość lub pamięć. W najgorszych przypadkach dochodzi do śmierci. Leczenie stłuczeń mózgu jest bardzo trudne i precyzyjne. Wiąże się ono niestety bezpośrednio z salą operacyjną, gdzie neurochirurdzy próbują powstrzymać drżenie rąk. Dokładność w tym przypadku jest kluczowa.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]