Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
agranulocytoza
neurologia
oparzenia
reumatoidalne zapalenie stawów
ksztusiec
gorączka maltańska
zapalenie tarczycy
wady serca
nadczynność hormonalna jąder
afta
rumień nagły
nadżerka szyjki macicy
astma pyłkowa
kamica nerkowa
włókniak miękki

 

skazy krwotoczne

Pojęcie medyczne skazy krwotoczne i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja skaz krwotocznych napisana w sposób zrozumiały.

Jeżeli chodzi o skazy krwotoczne, to najczęściej wyróżnia się trzy ich rodzaje. Są to skazy wiążące się z naczyniami, czyli waskulopatie; skazy związane z płytkami - skazy krwotoczne płytkowe oraz skazy związane z czynnikami znajdującymi się w osoczu – koagulopatie.

Cechą charakterystyczną skaz krwotocznych jest problem z krzepliwością krwi, przez co u osoby cierpiącej na tę przypadłość o wiele częściej występują różnego rodzaju krwawienia. Może to bardzo utrudniać normalne funkcjonowanie cierpiącej na to osobie, szczególnie w przypadku zranienia się. Ponieważ w warunkach fizjologicznych, do tego aby krew mogła krzepnąć niezbędne są płytki krwi, wspomniane już czynniki krzepnięcia, które znajdują się w osoczu oraz ściany naczyń krwionośnych, to wszystkie – wrodzone lub nabyte – ich zaburzenia mogą wywołać problemy z hamowaniem krwawienia. Wtedy właśnie mówi się o stanach chorobowych, a ich specjalistyczną nazwą są skazy krwotoczne.

Mogą się one objawiać na wiele sposobów, jak na przykład głębokimi stłuczeniami znajdującymi się pod skórą, bólami związanymi z wewnętrznymi wylewami, krwią znajdującą się w oddawanym moczu oraz tym co oczywiste, czyli pojawiającymi się bez żadnej przyczyny krwawieniami. Inne objawy to na przykład obrzęk stawów kolan, krwawienia pourazowe, bóle głowy, zmęczenie. Jeżeli ktoś zaobserwuje u siebie chociaż dwie z wyżej wymienionych dolegliwości, to należy zgłosić się do lekarza, który będzie mógł poradzić, jak najlepiej dbać o swoje zdrowie, żeby unikać niepotrzebnych krwawień. Dzięki tym poradom osoby chore mogą prawie normalnie funkcjonować, co często ma dla nich ogromne znaczenie. Warto również zapoznać się z opiniami innych chorych, które publikowane są na forum internetowym o tej tematyce – jest ich naprawdę dużo.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]