Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
bębnica
zapalenie jelit
choroby serca
żółtaczka
układ krążenia
wypadanie włosów
krwotok z dróg rodnych
choroba Scheuermanna
alergia
dalekowzroczność
krwiak
zapalenie mózgu
choroby cywilizacyjne
bóle kręgosłupa
kaszak

 

skazy krwotoczne

Pojęcie medyczne skazy krwotoczne i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja skaz krwotocznych napisana w sposób zrozumiały.

Jeżeli chodzi o skazy krwotoczne, to najczęściej wyróżnia się trzy ich rodzaje. Są to skazy wiążące się z naczyniami, czyli waskulopatie; skazy związane z płytkami - skazy krwotoczne płytkowe oraz skazy związane z czynnikami znajdującymi się w osoczu – koagulopatie.

Cechą charakterystyczną skaz krwotocznych jest problem z krzepliwością krwi, przez co u osoby cierpiącej na tę przypadłość o wiele częściej występują różnego rodzaju krwawienia. Może to bardzo utrudniać normalne funkcjonowanie cierpiącej na to osobie, szczególnie w przypadku zranienia się. Ponieważ w warunkach fizjologicznych, do tego aby krew mogła krzepnąć niezbędne są płytki krwi, wspomniane już czynniki krzepnięcia, które znajdują się w osoczu oraz ściany naczyń krwionośnych, to wszystkie – wrodzone lub nabyte – ich zaburzenia mogą wywołać problemy z hamowaniem krwawienia. Wtedy właśnie mówi się o stanach chorobowych, a ich specjalistyczną nazwą są skazy krwotoczne.

Mogą się one objawiać na wiele sposobów, jak na przykład głębokimi stłuczeniami znajdującymi się pod skórą, bólami związanymi z wewnętrznymi wylewami, krwią znajdującą się w oddawanym moczu oraz tym co oczywiste, czyli pojawiającymi się bez żadnej przyczyny krwawieniami. Inne objawy to na przykład obrzęk stawów kolan, krwawienia pourazowe, bóle głowy, zmęczenie. Jeżeli ktoś zaobserwuje u siebie chociaż dwie z wyżej wymienionych dolegliwości, to należy zgłosić się do lekarza, który będzie mógł poradzić, jak najlepiej dbać o swoje zdrowie, żeby unikać niepotrzebnych krwawień. Dzięki tym poradom osoby chore mogą prawie normalnie funkcjonować, co często ma dla nich ogromne znaczenie. Warto również zapoznać się z opiniami innych chorych, które publikowane są na forum internetowym o tej tematyce – jest ich naprawdę dużo.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]