Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
zawał mięśnia sercowego
gorączka trzydniowa
osteoporoza
hipogonadyzm męski
astygmatyzm
alergia
niewydolność krążenia
różyca
choroby psychiczne
choroby hormonalne
bóle kręgosłupa
shopoholizm
hypermetropia
postrzał i rwa kulszowa
zapalenia dróg oddechowych

 

sepsa

Pojęcie medyczne sepsa i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja sepsy napisana w sposób zrozumiały.

Sepsa w dzisiejszych czasach powoduje dreszcze u wielu ludzi. Jest to ogromne zagrożenie dla każdego z nas. Jest to realne zagrożenie dla wszystkich ludzi na świecie. Do dzisiaj jest to jedna z chorób, na którą nie wynaleziono jednego lekarstwa. Wielu ludzi, co roku umiera na tą przypadłość. Najczęściej powodem zgonu jest zbyt późne zdiagnozowanie jej. Lekarze we wczesnym stadium choroby mogą skutecznie walczyć z nią. Jednak, kiedy jest już za późno dla wielu nie ma nic innego jak tylko pogodzenie się ze śmiercią.

Sepsa nie jest jedną chorobą. Jest to specyficzna reakcja na obniżenie odporności naszego organizmu. Inną nazwą tej choroby jest posocznica. W dzisiejszych czasach najczęściej spotykamy się jednak z następującą definicją. Jest zespół ogólnoustrojowej reakcji zapalnej.

Objawy, jakie najczęściej występują w takich przypadkach to podwyższone bicie serca oraz zmieniona temperatura ciała. U jednych jest ona poniżej trzydziestu sześciu stopni, z kolei u innych przekracza ona trzydzieści osiem stopni. Wzrasta także liczba oddechów spontanicznych, przekracza ona dwadzieścia na minutę. U większości chorych możemy także zaobserwować zwiększenie się leukocytów we krwi. Bezpośrednimi objawami, które mogą doprowadzić do zgonu są niewydolności poszczególnych organów.

Leczenie Sepsy jest bardzo trudne. Polega ono na położeniu się na oddziale zamkniętym w szpitalu. Ludzie chorzy na Sepsę są ogromnym zagrożeniem dla zdrowych osób. Dlatego powinno izolować się ich powinno jak najszybciej. Najczęściej w takich przypadkach stosuje antybiotykoterapię oraz leki obkurczające naczynia krwionośne. Niestety w bardzo wielu przypadkach takie leczenie jest nieskuteczne i pacjent mimo pobytu na intensywnej terapii umiera. Jak łatwo stwierdzić Sepsa jest zmorą dzisiejszych lekarzy i farmaceutów, którzy oddaliby wszystko by wynaleźć lek na tą chorobę.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]