Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
choroby jelita cienkiego
hipotyreoza
borelioza
toksyczne zapalenie jelit
wrzody żołądka i dwunastnicy
molle
zapalenie macicy
zapalenie gardła
mukowiscydoza
choroba Pfeiffera
próchnica zębów
przewlekły katar
głuchota starcza
radioterapia
ból głowy

 

rumień nagły

Pojęcie medyczne rumień nagły i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja rumienia nagłego napisana w sposób zrozumiały.

Rumień nagły znany bardziej, jako trzydniówka jest to choroba, jaka spotyka tylko i wyłącznie malutkie dzieci. Cierpią na nią dzieci od szóstego do dwudziestego czwartego miesiąca życia. Jest to przepadłość zakaźna wywoływana przez wirusy typu HHV6. Praktyczne każde dziecko prędzej czy później zostanie zaatakowane przez nie.

Ta przypadłość najczęściej objawia się bardzo wysoką gorączką, często sięgającą nawet czterdzieści stopni. Przeważnie jest to jedyny symptom tej choroby. Jednak niekiedy pojawia się także katar, kaszel i biegunka. Dodatkowo sporadycznie występuje też powiększenie węzłów chłonnych. Przebieg tej choroby najczęściej trwa około trzech czterech dni. Po tym okresie gorączka powinna powoli przechodzić. W końcowej fazie choroby pojawia się wysypka na twarzy i tułowiu malucha. W tym okresie organizm naszego dziecka praktycznie całkowicie zwalcza tą chorobę.

Jak skutecznie walczyć z tą chorobą naszych pociech? Na to pytanie chciałoby znać odpowiedź większość rodziców, gdyż jak wiadomo wysoka gorączka bardzo męczy nasze maluszki. Niestety nie ma skutecznego lekarstwa na tą przypadłość. Najczęściej stosujemy w tych przypadkach leki przeciwgorączkowe, które skutecznie obniżają temperaturę. Ta choroba musi po prostu przejść samoistnie. Na szczęście jej przebieg nie trwa długo, dziecko maksymalnie po tygodniu dochodzi całkowicie do siebie. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że bardzo często dopiero po wyleczeniu lekarz może stuprocentowo stwierdzić, że był to właśnie rumień nagły. Dlatego rodzice nie powinni panikować w takich sytuacjach, gdyż ta choroba zawsze pojawi się ich dziecka. Oczywiście wtedy powinniśmy wezwać jak najszybciej pediatrę, który zaaplikuje odpowiednią dawkę leków, które uśmierzą jej przebieg.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]