Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
bielactwo nabyte
reumatyzm
zapalenie trzustki
nowotwory
osteoporoza
choroba glutenowa
zaspół nerczycowy
zapalenie mięśnia sercowego
niedoczynność gruczołów przytarczycznych
martwica przysadki
krwioplucie
flora bakteryjna
zapalenie dziąseł
choroba Buergera
nadczynność hormonalna jąder

 

różyca

Pojęcie medyczne różyca i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja różycy napisana w sposób zrozumiały.

Różyca jest to jedna z najpoważniejszych chorób, jakimi człowiek może się zarazić. Zakazić się nią możemy tylko w dwojaki sposób. Pierwszym jest zakażenie jakiegoś rozciętego miejsca, lecz jest to stosunkowo rzadkie, gdyż niewielu z nas ma okazje przebywać sam na sam ze świniami. Drugą metodą zarażenia się jest przyjęcie zanieczyszczonego pokarmu. Ta jakże niebezpieczna choroba występuje na całym świecie. Jej przebieg jest bardzo gwałtowny i ostry. Ludzie, u których ją wykryto przechodzą wielkie katusze zanim dojdą do siebie.

Choroba ta wywoływana jest Erysipelothrix rhusiopathiae. A dokładniej przez dodatnią pałeczkę Gram. Włoskowiec różycy jest bardzo groźną chorobą, na którą nie ma stuprocentowego lekarstwa. Okres, w jakim taka pałeczka inkubuje się wynosi około trzech-czterech dni. Istnieją trzy rodzaje postaci tej choroby, posocznicowa, pokrzywkowa i przewlekła. Każda z nich jest na swój sobie sposób niebezpieczna dla naszego organizmu. Niewyleczona może spowodować poważne komplikacje.

Na szczęście jej częstotliwość jest stosunkowo mała. Najczęściej występuje ona u ludzi, którzy mają bezpośredni kontakt z trzodą chlewną. A wiec rzeźnicy, weterynarze i rolnicy należą do grupy największego ryzyka pod względem zachorowalności na różycę.

Choroba ta przeważnie objawia się szerokimi obrzękami skóry, które są bardzo bolesne i uciążliwe, gdyż zajmują bardzo dużą cześć naszego ciała. Leczy się ją głównie przy pomocy antybiotyków bądź innych środków farmakologicznych. Sama choroba nie jest aż tak groźna dla nas. Najniebezpieczniejsze są powikłania, które możemy mieć w jej skutek. Do najgroźniejszych należą choroby stawów, posocznica i choroby bezpośrednio związane z naszym sercem. Jak widać jest to choroba, której nie da się zlekceważyć.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]