Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
postrzał i rwa kulszowa
zapalenie macicy
przewlekła niewydolność krążenia
zapalenie mózgu
kamica nerkowa
zapalenia dróg oddechowych
wzdęcia
opryszczka
odmrożenia
dni płodne
choroby mięśni
polipy jelita
bębnica
żółtaczka
wole proste

 

ropień płuc

Pojęcie medyczne ropień płuc i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja ropnia płuc napisana w sposób zrozumiały.

Ropień płuc jest chyba jedną z najrzadziej spotykanych chorób układu oddechowego. W zamierzchłych czasach była bardziej popularna jednak od momentu rozwoju medycyny sporadycznie spotykana. Istnieją praktycznie tylko dwie przyczyny tej choroby. Pierwszą z nich jest zejście zapalenia płuc, z kolei drugą może być nowotwór płuc. Od momentu wynalezienia antybiotyków zapalenie płuc bardzo rzadko może spowodować taki ropień.

Człowiek mający taki ropień płuc bardzo często nawracającą gorączkę i przenikliwe dreszcze. Jednak najczęstszym objawem tej przypadłości jest kaszel a także wykrztuszaniem nadmiernej ilości ropnej plwociny. Jest to bardzo męczące, skutecznie utrudnia funkcjonowanie w codziennym życiu.

Leczenie tej przypadłości jest dość bolesne i długotrwałe. Dzieje się tak, dlatego że bardzo ciężko jest usunąć taki ropień. W początkowych stadiach możemy próbować leczenia farmakologicznego jednak rzadko, kiedy przynosi ono pożądane skutki. Antybiotyki stosowane doustnie w tym przypadku sporadycznie zdają egzamin. Niestety w większości przypadków musi dojść do ingerencji w nasz organizm. Jednak nie zawsze operacja w takich przypadkach jest wskazana, gdyż bardzo często pacjent nie może się jej poddać. Jest to spowodowane przeważnie ogólnym stanem zdrowia takiego człowieka. Wiadomo operacja może całkowicie usunąć taki ropień. Jednak gdy nie możemy jej dokonać musimy przedsięwziąć inne środki. Najczęściej wtedy stosowany jest zabieg bezpośredniego wprowadzenia antybiotyku do wnętrza takiego ropienia za pomocą wkłucia się w klatkę piersiową.

Osoby u których stwierdzi się taki ropień muszą jak najszybciej poddać się leczeniu, gdyż powikłania jakie mogą wyniknąć z nieleczenia mogą bezpośrednio zagrażać naszemu życiu. Najgroźniejszym w tym przypadku jest wewnętrzny wylew w płucu, który może doprowadzić do śmierci.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]