Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
wąglik
hipochondria
rak endometrium
borelioza
mięśniak macicy
zapalenie zatok
krwawiączka A i B
choroba Krona
rak szyjki macicy
niedokrwistość
układ moczowy
uzależnienia
pląsawica Huntingtona
histeria
choroba zawodowa

 

rezonans magnetyczny

Pojęcie medyczne rezonans magnetyczny i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja rezonansu magnetycznego napisana w sposób zrozumiały.

Rezonans magnetyczny jest w dzisiejszych czasach na wyposażeniu każdego szpila. Większość lekarzy nie wyobraża już sobie pracy bez tego urządzenia. Dzięki niemu wielu specjalistów może bezinwazyjnie zdiagnozować nawet najbardziej skomplikowaną chorobę.

Jest nic innego jak tylko uzyskiwanie obrazów poszczególnych części naszego ciała. Nie ważne czy jest to stopa czy głowa, rezonans magnetyczny dokładnie ją prześwietli pod każdym kątem. Dlatego jest to bezcenna pomoc dla każdego lekarza począwszy od ortopedów a skończywszy na neurologach.

Właśnie w przypadku neurologii taki rezonans magnetyczny najbardziej się przydaje. Szczególnie jeżeli chodzi o zdiagnozowanie chorób, które wywodzą się z naszej głowy. Gdyby nie ten specyficzny rentgen wielu z nas zmarłoby nie dowiedziawszy się, że przyczyną zgonu jest guz mózgu. Tylko dzięki szczegółowym prześwietleniom naszej głowy jesteśmy wstanie szybko i bezinwazyjnie określić położenie takiego guza. Jeżeli odpowiednio wcześnie zostanie on wykryty istnieją ogromne szanse na całkowite wyleczenie go. Dlatego każdy szpital prędzej czy później pragnie posiadać taki sprzęt.

Oczywiście zakup i późniejsza eksploatacja rezonansu magnetycznego jest bardzo wysoki. Jednak czasami tylko niemu możemy stosunkowo szybko dowiedzieć się, co nam tak naprawdę dolega.

Ogromne zastosowanie rezonansu magnetycznego możemy zaobserwować podczas różnego rodzaju wypadków. Ofiary kraks samochodowych bardzo często mają szerokie obrażenia wewnętrzne. Otwarcie takiego człowieka wiąże się z ogromnym zagrożeniem dla jego życia. Taki rezonans magnetyczny pozwoli nam stwierdzić, która część ciała została uszkodzona. A co za tym idzie lekarze z intensywnej terapii mogą szybko przejść do odpowiednich działań w celu przywrócenia wszystkiego do początkowego stanu.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]