Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
zapalenie jądra
arytmia
nadczynność tarczycy
torbiel
ksztusiec
układ oddechowy
toksoplazmoza
histeria
choroby skóry
drgawki
rak prącia
bielactwo
kamica szczawianowa
kolka nerkowa
mocznica

 

rak sromu i pochwy

Pojęcie medyczne rak sromu i pochwy i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja raka sromu i pochwy napisana w sposób zrozumiały.

Rak sromu to nowotwór złośliwy, którego obawia się wiele kobiet. Nie jest on co prawda tak często spotykany jak rak piersi, ale od czasu do czasu warto przeprowadzić stosowane badania, aby upewnić się, że nic nie zagraża naszemu zdrowiu. Ta odmiana nowotworu może mieć charakter pierwotny lub przerzutowy. Co ciekawe, rak sromu stanowi zaledwie od trzech do pięciu procent wszystkich nowotworów ginekologicznych. Z reguły występuje u starszych kobiet. Zanim rak zacznie się rozwijać w miejscach intymnych, występuje stan przedrakowy. Pod względem histologicznym, dzieli się go na trzy następujące typy: płaskonabłonkowy rogowaciejący (który jest najpopularniejszych ze wszystkich), brodawczakowaty, jasnokomórkowy, rak gruczołowy oraz rak Pageta.

Podobnie jak w przypadku innych nowotworów, choroba ta przez długi czas może przebiegać bezobjawowo. Jeżeli jednak pojawią się objawy, to mogą to być na przykład świąd sromu oraz bóle w okolicach łechtaczki, wydzielina z pochwy o nieprzyjemnym zapachu, a także zaburzenia mikcji.

Podczas określania zachorowań na raka, należy uwzględnić także inne zmiany wiążące się z nowotworami, takie jak czerniak złośliwy. Jeżeli chodzi o choroby sromu, które trzeba wziąć w tym przypadku pod uwagę, to największa uwagę należy poświęcić liszajowi twardzinowemu i hiperplazji komórek nabłonkowych. Lecenie jest długotrwałe i skomplikowane i zależy głównie od momentu wykrycia choroby. Konieczne może okazać się wycięcie sromu. Należy pamiętać, że w przypadku raka sromu nigdy nie stosuje się chemioterapii, bo jest ona tutaj w ogóle nieskuteczna i nie ma najmniejszego sensu bezcelowe trucie organizmu. Aby uchronić się przed opisywaną tu chorobą, należy regularnie badać się u specjalisty. Szybsze wykrycie zwiększa szansę na wyleczenie.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]