Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
choroba von Willebranda
choroby zębów
katar sienny
szumy uszne
narkomania
odwarstwienie siatkówki
białaczka
krwiak opłucnej
neurologia
choroba Parkinsona
wrodzona niedoczynność tarczycy
choroba górska
agranulocytoza
stulejka
koksartroza

 

rak gruczołu krokowego

Pojęcie medyczne rak gruczołu krokowego i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja raka gruczołu krokowego napisana w sposób zrozumiały.

Badania wykazały, że występuje aż u 11% mężczyzn, którzy mają chorobę zdiagnozowaną, jednak aż 9 % pacjentów onkologicznych umiera z jego powodu. Często występuje u mężczyzn, u których w rodzinie rak występował wcześniej, udowodniono, że najczęściej na raka gruczołu krokowego chorują murzyni. Ważna jest dieta, której należy przestrzegać ponieważ niewłaściwa tylko sprzyja rozwojowi choroby. Mężczyźni nie zwracają uwagi na pierwsze symptomy, dlatego choroba nawet przez wiele lat może rozwijać się bezobjawowo. Gdy pojawia się częstomocz czy utrudnianie w oddawaniu może to być sygnał, że w organizmie dzieje się coś złego.

Choroba może mieć przerzuty występują przez naczynia krwionośne oraz drogą do najbliższych węzłów chłonnych. By zdiagnozować chorobę należy wykonać szereg specjalistycznych badań oraz tomografię komputerową. Zalecane leczenie zależy od tego, w którym stadium jest choroba. W najostrzejszym przypadku zalecana jest operacja całkowitego wycięcia gruczołu. W niektórych przypadkach uzupełnieniem operacji jest radioterapia. W początkowej fazie choroby zalecane jest leczenie hormonalne.

Mężczyźni, którzy zachorowali na ten typ raka muszą liczyć się z przerzutami, które mogą przybrać ostrzejszą formę. Dlatego tak ważna jest profilaktyka oraz regularne wizyty u lekarza, który powinien wiedzieć o wszystkich niepokojących objawach, które mogą być przyczyną choroby.

W dzisiejszych czasach rak nie jest powodem do wstydu a dbanie o własne zdrowie może uchronić przed poważnymi konsekwencjami. Według badań tak duża śmiertelność jaka dotyczy tego rodzaju raka wynika także z tego, że był on wykryty w późnym stadium. Jest wiele kampanii społecznych, które dbają o świadomość kobiet a mężczyźni nie mają szansy na tak dokładne informacje.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]