Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
choroby jelita grubego
zaburzenia czynnościowe nerek
choroby reumatyczne
opryszczka
OZZP
zapalenie jelit
cholera
fobia
częstoskurcz napadowy
narkomania
choroba Parkinsona
udar mózgu
choroba tarczycy
cholesterol
dychawica oskrzelowa

 

przewlekłe zapalenie zatok

Pojęcie medyczne przewlekłe zapalenie zatok i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja przewlekłego zapalenia zatok napisana w sposób zrozumiały.

Przewlekłe zapalenie zatok zdarza się w dzisiejszych czasach coraz częściej. Podłoże tej przypadłości może różnorakie. Wielu ludzi uważa, że jest choroba cywilizacyjna naszych czasów. O ile rzeczywiście może jest w tym część prawdy, to jednak w większości przypadków jest najzwyklejsze zaniedbanie.

Ludzie, u których zdiagnozowano przewlekłe zapalenie zatok niejednokrotnie leczyli się wcześniej na różnego rodzaju choroby związanymi z zatokami. Najczęściej są alergicy, którzy mają katar praktycznie przez cały rok. Ich zatoki są praktycznie cały czas podrażnione, co sprawia, że swobodne oddychanie jest dla nich nierealne.

Drugą grupą ludzi uskarżających się na wieczny katar są osoby, które bardzo często chorują na różnego rodzaju infekcje dróg oddechowych. Niewyleczone przeziębienia czy nieżyty nosa to tylko niektóre z chorób, które mogą spotęgować zapalenie zatok.

Istnieje jeszcze jedna grupa ludzi w tą przypadłością. Takie osoby mają najzwyczajniej świecie wadę układu oddechowego, co prowadzi właśnie do przewlekłego zapalenia zatok. Jednak odsetek takich osób jest dosłownie znikomy.

Ludzie bardzo często bagatelizują sobie zwykłe przeziębienie czy katar. Jest ogromny błąd, który może doprowadzić do szeregu komplikacji zdrowotnych naszego organizmu. Lekarze dziwią się takim ludziom. Nie są wstanie zrozumieć jak można żyć z wiecznym katarem. Jest to przecież bardzo uciążliwe i niewygodne.

Leczenie przewlekłego zapalenia zatok może być bardzo proste. Czasami wystarczy podać tylko pacjentowi szereg lekarstw przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Dodatkowo często podaje się także jakiś niegroźny antybiotyk, który ma na celu zwalczenie wszelkiego rodzaju infekcji w naszym organizmie. Dlatego każdy człowiek powinien skrupulatnie wyleczyć każde nawet najmniejsze przeziębienie. Niewyleczone może przeobrazić się w coś, czego nikt sobie nie życzy.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]