Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
hipertyreoza
nudności
zapalenie jądra
bezsenność
układ nerwowy
konflikt matczyno płodowy
neuropatia
zespół Downa
krętkowica kleszczowa
furunkuł
wąglik
dna moczanowa
gorączka trzydniowa
skolioza
choroba Perthesa

 

przewlekła niewydolność wieńcowa

Pojęcie medyczne przewlekła niewydolność wieńcowa i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja przewlekłej niewydolności wieńcowej napisana w sposób zrozumiały.

Czym jest przewlekła niewydolność wieńcowa? Są to bóle zazwyczaj umiejscowione w okolicy serca albo mostka, tak zwana dusznica. Ich zazwyczaj zwykłą przyczyną jest utrudnienie jak również znaczne zmniejszenie przepływu krwi przez naczynia wieńcowe serca. Natomiast warto jest wspomnieć, iż najczęstszymi objawami wyżej wymienionej choroby jest miażdżyca jest to choroba tętnic a więc całego układu sercowo- naczyniowego.

Tłuszcz odkłada się w ścianach tętnic, co zakrywa światło, zwęża ścianki, które po pewnym czasie ulegają zniszczeniu. Warto jest również wspomnieć, iż zazwyczaj prowadzi to do zmniejszenia przepływu ilości krwi do mięśnia sercowego. Objawy to niesamowite ściskanie w obrębie klatki piersiowej, promieniujący do rąk, szyi szczęki. Dusznica pojawia się po wysiłku fizycznym, kiedy to niestety przesadzimy z ćwiczeniami, kiedy na przykład żyjemy w ciągłym stresie, albo nie wiemy, co to jest umiar w jedzeniu, czyli po obfitych posiłkach.

Ból ten zazwyczaj zanika przy zupełnym odpoczynku jak również idealnym spokoju. Wiele zależy od nas, jeśli chcemy się leczyć. Między innymi bardzo ważna jest dieta, ruszanie się, różne rodzaje sportu. Jeśli są nałogi należy je także zlikwidować. Jeśli zaś chodzi nam o podawanie leków to należy zażywać takie jak: nitroglicerynę, beta – adrenoliktyki oraz antagonistę wapna, leki te wspomagają prace serca oraz tętnice wieńcowe. Jeśli jednak to nie jest skutecznie trzeba się zdecydować na leczenie chirurgiczne, czyli angioplastykę. Jest to tak zwane, balonikowanie, które zaś zwykle polega na rozszerzeniu naszych tętnic wieńcowych, jak również i operacja, która zazwyczaj ma na celu wszczepienie protez naczyniowych bądź też i naczyń krwionośnych, omijające zwężone obszary w tętnicach wieńcowych.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]