Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
marskość wątroby
przewlekła niewydolność krążenia
gorączka maltańska
choroby psychiczne
kiła
oczopląs
krętkowica kleszczowa
nerwica serca
fobia społeczna
dychawica oskrzelowa
stwardnienie rozsiane
zapalenie ucha środkowego
rozszczep podniebienia
wstrząs mózgu
torbielowatość nerek

 

przewlekła niewydolność krążenia

Pojęcie medyczne przewlekła niewydolność krążenia i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja przewlekłej niewydolności krążenia napisana w sposób zrozumiały.

Przewlekła niewydolność krążenia jest bardzo poważną chorobą, powstającą głównie w skutek zaniedbań ze strony pacjenta. Schorzenie to polega na powolnym, ale systematycznym wzrastaniu skutków upośledzenia któregoś z narządów układu krążenia. Jest to bardzo niebezpieczne, gdyż może to doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych a nawet śmierci. Największym skutkiem przewlekłej niewydolności krążenia są zmiany w rzutach minutowych serca. A dokładniej ilość krwi przepompowywanej z lewej komory do prawej zmniejsza się. To może być tragiczne w skutkach, gdyż zawał serca w takich przypadkach jest już tylko kwestią czasu.

Objawy tej choroby każdy z nas bez większego problemu może sam zdiagnozować. Ludzie uskarżają się wtedy bardzo często na duszności i bule w klatce piersiowej. Jakikolwiek wysiłek fizyczny wiąże się z ogromnym zmęczeniem, którego wcześniej nie było. Niektóre osoby w takim stanie mają także spore i częste napady kaszlu.

Leczenie przewlekłej niewydolności krążenia jest trudne i mozolne. Ludzie cierpiący na tą chorobę muszą poddać się wielu wyrzeczeniom i zmianie trybu życia. Takie osoby mogą zapomnieć o wypiciu choćby najmniejszej ilości alkoholu, a o papierosach już nie wspominając. Po zdiagnozowaniu tej choroby pacjenci muszą przerzucić się na zdrowy styl życia. Dużo ruchu i dieta tylko niektóre punkt dnia codziennego, do którego takie osoby będą musiały się dostosować. W radykalnych przypadkach osoba taka musi zostać hospitalizowana, a może nawet i operowana. Niestety większość z nas bagatelizuje sobie objawy chorób układu krążenia. Bardzo często dopiero wizyta na ostrym dyżurze sprawia, że zaczynamy się dopiero przejmować naszym stanem zdrowia. Niestety dla takiego człowieka wtedy może być już zdecydowanie za późno.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]