Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
czkawka
chrapanie
nieżyt żołądka
choroba Parkinsona
rumień nagły
bóle kręgosłupa
stwardnienie rozsiane
polipy przewodu pokarmowego
węzły chłonne
opryszczka
mukowiscydoza
marskość wątroby
rak płuc
wrzód miękki
rak jelita grubego

 

prosaki

Pojęcie medyczne prosaki i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja prosaków napisana w sposób zrozumiały.

Definiując prosaki należy wiedzieć, że są to podnaskórkowe albo naskórkowe cysty zastoinowe, które powstają jako następstwo zbyt dużego rogowacenia ujść mieszków włosowych z retencją mad łojowo rogowych.

Objawiają się one jako małe grudki, których średnica wynosi od jednego, do dwóch mm, a które za barwy białej, albo biało żółtej, perłowo opalizujące. Nie ma co ukrywać, nie wygląda to zbyt dobrze, więc całkowicie zrozumiałe jest to, że ludzie chcą usuwać prosaki. Niestety, kiedy poszuka się w sieci, można znaleźć wiele informacji, które wskazują na to, że problemu tego nie da się tak łatwo rozwiązać, ponieważ nawet po wizycie u kosmetyczki, która je usunie, po jakimś czasie wrócą one w ty samym miejscu, albo pojawia się nowe, w innym. Ich występowanie jest charakterystyczne w okresie noworodkowym, a w miarę dojrzewania gruczołów łojowych samoistnie one ustępują. Ma to miejsce pomiędzy drugim i czwartym tygodniem życia. Niestety, trzeba wiedzieć o tym, że prosaki mogą się pojawić na ciele w każdym wieku, co na pewno nie jest dobrą informacją. Miejscem ich główek lokalizacji jest czoło, a przede wszystkim łuki brwiowe, a także policzki, nos, jak i również prącie. W tym ostatnim przypadku dotyczy to głównie wieku młodzieńczego, chociaż, jak już zostało wspomniane powyżej, mogą się one ponownie pojawić w dowolnym wieku. Warto zauważyć, że można z nimi normalnie żyć, gdyż w niczym one nie przeszkadzają, po za tym, że psują wrażenie wizualne. Niektórym osobom będzie to jednak przeszkadzało tak bardzo, że będą próbowały znaleźć na własną rękę jakichś sposobów na to, aby się ich szybko pozbyć. Warto pamiętać, że o wiele lepiej jest udać się do specjalisty, który dobrze się na tym zna. Przez samodzielnie wykonywane zabiegi mające na celu wyeliminowanie prosaków można sobie nawet zaszkodzić, więc lepiej jest zostawić to zadanie doświadczonym osobom.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]