Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
gościec przewlekle postępujący
kłykciny kończyste
salmonellowe zatrucie pokarmowe
hypermetropia
kleszczowe zapalenie mózgu
choroba Alzheimera
układ moczowy
choroba Scheuermanna
kaszak
athaeroma
mocznica
flora bakteryjna
astygmatyzm
anemia
torbiel jajnika

 

pollinosis

Pojęcie medyczne pollinosis i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja pollinosis napisana w sposób zrozumiały.

Pollinosis to alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa oraz spojówek, które ma charakter sezonowy. Często towarzyszą mu również napady astmy oskrzelowej, więc dla osoby cierpiącej na tę przypadłość może to być bardzo męczące. Czasami występują również objawy na skórze lub związane z przewodem pokarmowym.

Choroba ta wywoływana jest przez pyłki roślin. W niektórych miesiącach, w porze kwitnienia, wiele ich unosi się w powietrzu, przez co alergicy nie mogą praktycznie opuszczać swoich mieszkań, jeżeli nie zaopatrzą się w odpowiednie preparaty. Najbardziej narażona na kontakt ze wspomnianymi pyłkami jest błona śluzowa nosa oraz spojówki. Czasami mogą także wystąpić problemy z gardłem lub oskrzelami. Chorzy w większości przypadków cierpią przez pyłki traw i zgodnie ze statystykami, dotyczy to aż osiemdziesięciu procent osób cierpiących na pollinosis. Nieco mniej osób ma problemy przez pyłki pochodzące z drzew – dotyczy to wyłącznie trzydziestu sześciu procent alergików. Problemy reszty osób wynikają między innymi z rozprzestrzeniających się pyłków bylicy. Choroba z reguły daje o sobie znak pomiędzy dziesiątym a dwudziestym drugim rokiem życia, chociaż w niektórych przypadkach zdarza się, że nawet osoby po trzydziestce zaczynają mieć problemy z alergią.

Przebieg choroby za każdym razem wygląda nieco inaczej, chociaż wspólne dla wszystkich chorych są problemy z oczami i nosem. Ludzie, którzy nie mogą normalnie wyjść z domu, powinni czekać na deszcz. Po nim powietrze zostaje na jakiś czas oczyszczone, więc krótki spacer będzie możliwy nawet bez łykania żadnych tabletek. Warto także stosować filtry (nawet w samochodzie i w oknach domu) oraz jak najczęściej przemywać okolice oczu i nosa. Dzięki temu objawy pollinosis nie będą aż tak dokuczliwe.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]