Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
wrzód weneryczny
nowotwór
rumień zakaźny
pantycopenia
mobbing
dur brzuszny
niedomoga mięśniowa
choroby cywilizacyjne
niedoczynność przytarczyc
anemia
rak nerki
tężyczka
borelioza
pląsawica Huntingtona
matołectwo

 

pneumonia

Pojęcie medyczne pneumonia i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja pneumonii napisana w sposób zrozumiały.

Pneumonia to choroba, na którą praktycznie każdy z nas kiedyś chorował. Jest to nic innego jak tylko zapalenie płuc. Jest to bardzo poważne schorzenie układu oddychania. Przeważnie jest to efekt naszego zaniedbania. Najczęściej pneumonia jest wywołana dwoinką zapalenia płuc. Jest ona przyczyną siedemdziesięciu procent zachorowań po za szpitalem. Często zapalenie płuc jest także spowodowane niewyleczonym przeziębieniem czy grypą. Pneumonia nieleczona może doprowadzić do wielu powikłań a nawet śmierci.

Objawy zapalenia płuc są następujące. Na samym początku pacjent może pomylić zapalenie płuc ze zwykłą grypą, gdyż na symptomy takie jak kaszel, gorączka czy dreszcze mogą pojawić się w obu przypadkach. Wielu chorych uskarża się także na bóle mięśniowe i w klatce piersiowej. W skrajnych przypadkach ludzie mogą także pluć krwią.

Leczenie takiego zaplenia płuc jest głównie farmakologiczne. Pacjent podczas choroby przyjmuje odpowiednie lekarstwa. Najczęściej są nimi bardzo mocne antybiotyki, które mają za zadanie zniwelowanie takiego zapalenia. Często takie leczenie odbywa się już w szpitalu, gdyż w tym przypadku zawsze istnieje możliwość powikłań, które mogą zagrozić życiu dla takiego człowieka.

Powikłanie związane z pneumonią mogą być różnorakie. Najbardziej niebezpieczne są powiązane z układem krążenia. W wielu przypadkach ludzie cierpiący na zapalenie płuc chorują w późniejszym czasie na schorzenia serca. Zapalenie mięśnia sercowego to tylko jeden z przykładów takiego powikłania. Brak odpowiednio szybkiej reakcji może doprowadzić nawet do zawału serca. Jak widać pneumonia jest na tyle poważną chorobą, że bagatelizowanie jej jest zbyt poważne w konsekwencjach. Dlatego nie powinniśmy lekceważyć żadnego z objawów tej przypadłości.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]