Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
marskość wątroby
udar mózgu
choroby jelita cienkiego
nagła głuchota
otępienie starcze
choroba lokomocyjna
choroby jelita grubego
zapalenie sutka
zapalenie twardówki
rak jelita grubego
bulimia
natręctwa
ostra białaczka szpikowa
choroby zębów
oko nadwzroczne

 

OZZP

Pojęcie medyczne OZZP i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja OZZP napisana w sposób zrozumiały.

Rola zatok w organizmie człowieka jest niebagatelna. Dzięki nim konstrukcja czaszki jest lekka i mózg jest odpowiednio chroniony. Najczęściej zapalenie zatok jest zupełnie niedostrzegalną dolegliwością dla chorego. Dzieje się tak dlatego, że mylimy zapalenie zatok ze zwykłym katarem, szczególnie wówczas gdy temu katarowi towarzyszą inne objawy jak gorączka czy osłabienie. Bierzemy takie dolegliwości za zwykłe przeziębienie, grypę. Nie staramy się zatem szczególnie z tym walczyć. Czasem idziemy z takim przeziębieniem do lekarza, a najczęściej leczymy się domowymi sposobami bo nie mamy czasu leżeć w łóżku i chorować skoro trzeba iść do pracy.

Zdrowe zatoki mają szereg zadań do spełniania. Po pierwsze zapewniają chłodzenie mózgowia, po drugie nawilżają i podgrzewają powietrze dla płuc, po trzecie samooczyszczanie. Dlatego też ważne jest by zatoki utrzymać w dobrym zdrowiu i nie narażać ich na infekcje i tym bardziej ostre zapalenia.

Zapalenie zatok zaczyna się przy infekcjach przeziębieniowych i grypowych. Do jego najczęstszych objawów należą bóle głowy, obrzęki, stan podgorączkowy, wydzielina z nosa, bardzo często ropna. Ostre zapalenia zatok mają gwałtowny początek. Objawy wymieniowe wyżej występują w bardzo ostrej formie. Dochodzi do tego zatkany nos i wysoka gorączka. Poza tym mamy wirusowe i bakteryjne zapalenie zatok. To wirusowe ma łagodniejszy przebieg i mija po czterech, pięciu dniach. Natomiast bakteryjne zapalenie zatok należy leczyć antybiotykami, takie zapalenie jest zazwyczaj znacznie dotkliwsze w skutkach dla pacjenta.

Dlatego tak bardzo ważne jest odpowiednie leczenie tego typu zapaleń, gdyż tylko w ten sposób mamy stuprocentową pewność, że nasze zatoki będą odpowiednio udrożnione a to da nam satysfakcje oddychania pełną piersią.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]