Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
postrzał i rwa kulszowa
kolka nerkowa
choroba Banga
hemoroidy
neuropatia
szumy uszne
uczulenie
dysplazja stawów biodrowych
prostata
polio
ostra białaczka szpikowa
oparzenia chemiczne
hematuria
bóle kręgosłupa
choroba Parkinsona

 

otępienie starcze

Pojęcie medyczne otępienie starcze i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja otępienia starczego napisana w sposób zrozumiały.

Otępienie starcze niestety coraz to częściej dopada ludzi w podeszłym wieku. Jest to choroba, na którą niejednokrotnie nie mamy żadnego wpływu. Dlatego wielu naukowców stara się by nastąpiła ona jak najpóźniej. Istnieje wiele odmian i nazw tej choroby. Niektórzy definiują ją, jako starzenie się mózgu inni nazywają ją po prostu demencją. Jednak najczęściej mówimy o niej Choroba Alzheimera. Choroba ta niestety jest nieuleczalna. Jedynie częściowo możemy ulżyć takiej osobie. Wydłużenie czasu jest teraz jedyną metoda walki z nią.

Otępienie starcze jest to pewnego rodzaju dysfunkcja naszej głowy. A dokładniej rzecz ujmując jest nic innego jak całkowita utrata bądź częściowe pośledzenie czynności korowych. Odpowiadają one za orientacje, rozumowanie czy pamięć. Osoby cierpiące na tą przypadłość nigdy nie powinny zostawać same, gdyż w ten sposób mogą się zgubić czy zrobić sobie krzywdę. Dlatego większość takich ludzi udaje się do odpowiednich ośrodków wyspecjalizowanych w opiece nad nimi.

Otępienie starcze jest bardzo poważną chorobą, gdyż atakuje ono coraz to młodszych ludzi. Zdarzają się już przypadki, gdy dopada ono ludzi, którzy dopiero co przekroczyli czterdziesty rok życia. Jest to bardzo przerażające, gdyż do tej pory nie istnieje skuteczna metoda rozpoznania otępienia starczego na tyle wcześnie by móc z nią walczyć od samego początku.

Szacuje się, że na świecie liczba osób chorych na otępienie starcze już dawno przekroczyła dwadzieścia milionów osób. Dlatego walka z tą chorobą jest dla wielu farmaceutów i lekarzy priorytetowym zajęciem. Potężne miliony wydaja co roku koncerny farmakologiczne by jak najszybciej odkryć skuteczne lekarstwo na tą przypadłość. Niestety na razie ich praca nie przyniosła jeszcze upragnionego remedium na tą chorobę.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]