Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
artroza
zawał serca
ziołolecznictwo
brodawki weneryczne
dusznica bolesna
grypa
choroba zawodowa
hipereozynofilia
zaburzenia psychosomatyczne
astma pyłkowa
nadżerka
menorrhagia
przyzębica
trądzik różowaty
roponercze

 

oparzenia słoneczne

Pojęcie medyczne oparzenia słoneczne i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja oparzeń słonecznych napisana w sposób zrozumiały.

Dermatolodzy co roku ostrzegają nas przed sezonem letnim, że należy w szczególny sposób dbać o naszą skórę, stosować kremy z filtrem i nie wystawiać się na działanie promieni słonecznych w godzinach południowych. Niestety te coroczne apele nie skutkują. Polacy uwielbiają opaleniznę i nie mają w najmniejszym zamiarze z niej zrezygnować. Takie zachowanie można jednak uznać za wyjątkowo lekkomyślne. Przede wszystkim dlatego, że co roku mamy nowe przypadki zachorowań na raka skóry. Należy tu zaznaczyć, że nie są to pojedyncze przypadki. Poza tym Polacy niechętnie badają się u dermatologa i nie obserwują swojego ciała by w porę zauważyć jakieś zmiany na naszej skórze.

Niestety pokutuje tu słaba edukacja Polaków w tej materii. Oczywiście w tej chwili wiedza na ten temat jest powszechna, ale jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie sądził, że opalenizna na oliwkę jest niebezpieczna. Nie było wyboru wśród kremów z filtrem. Niestety należy tu również zaznaczyć, że jesteśmy narodem, który z trudnością rezygnuje z pielęgnowanych latami nawyków.

Oparzenia słoneczne są zatem niestety codziennością w sezonie letnim. Stopień tych poparzeń bywa różny, ale jest jeden mianownik, a mianowicie lekkomyślność i absolutny brak wyobraźni poszkodowanych. Wiadomo nie od dziś, że nasza skóra wymaga również ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV nawet zimą. Poza tym kremy z filtrem powinny być codziennością nie tylko na plaży, ale również na co dzień, kiedy w słoneczne dni wychodzimy na spacer, do pracy czy na zakupy.

We wszystkim konieczny jest umiar. Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że brązowa skóra wcale nie jest okazem zdrowia, a wręcz przeciwnie. Poza tym nadmierna opalenizna postarza i dla niewielu jest atrakcyjna. Może warto zanim kolejnego lata spieczemy się na raczka zastanowić się nad wszystkimi aspektami opalania.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]