Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
shopoholizm
blizna
chrypka
rzęsistkowica
zaburzenia równowagi
odma opłucnej
kolka nerkowa
OZZP
chemioterapia
nadmierne łzawienie
padaczka
gorączka trzydniowa
krwioplucie
choroba wysokościowa
zgaga

 

objawy ciąży

Pojęcie medyczne objawy ciąży i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja objawów ciąży napisana w sposób zrozumiały.

Ciąża jest takim okresem, który powoduje szereg zmian w ciele kobiety. Te zmiany nie pojawiają się jednak zaraz po zapłodnieniu. Początek ciąży to bardzo często brak jakichkolwiek objawów. Nie można, zatem ze stu procentową pewnością stwierdzić, że kobieta jest w ciąży bez badania ginekologicznego. Testy ciążowe wykazują się bardzo wysoką skutecznością i te najczulsze wykrywają ją już po tygodniu od zapłodnienia, ale mają jakiś margines błędu. Oczywiście najlepszym dowodem na to, że kobieta jest w ciąży jest brak miesiączki, choć i to nie zawsze świadczy o ciąży, może równie dobrze być efektem przyjmowania leków, stresem itd. Jednakże to brak miesiączki powoduje, że kobieta wybiera się do lekarza żeby mieć pewność, że to ciąża.

Zatem pierwsze objawy spodziewanej ciąży są raczej subiektywne. Dopiero po kilku tygodniach tak naprawdę można zaobserwować faktyczne objawy ciąży takie jak nudności, które pojawiają się około szóstego tygodnia ciąży. Zgaga również może towarzyszyć ciąży. Nabrzmiewają piersi, kobieta staje się senna, często towarzyszy jej zmęczenie. Poza tym na początku ciąży nieznacznie zwiększa się temperatura ciała, do około 37 °C.

Ciąża jest dla wielu kobiet jednym z najpiękniejszych okresów w ich życiu, dla wielu jednak jednym z najgorszych ze względu na złe samopoczucie. Trzeba tu jasno zaznaczyć, że nie każda kobieta przechodzi ten okres w taki sam sposób. Nie ma takich schematu objawów. Jedne objawy się pojawiają, inne nie. Jedne są bardziej dokuczliwe, inne mniej. Poza tym, co również istotne kobieta może mieć inne objawy w czasie pierwszej, a inne w kolejnej ciąży. Wpływa na to bardzo wiele czynników, więc nie można się sugerować opowieściami kobiet o tym jak one przechodziły ciążę. Kobieta, która planuje ciążę a wysłuchuje takich opowieści może się tylko niepotrzebnie stresować.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]