Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
alergiczny katar
alergia
jaskra
katar sienny
nadżerka szyjki macicy
niedoczynność przytarczyc
stłuszczenie wątroby
młodzieńcza kifoza
otyłość
udar mózgu
rak przełyku
depresja
otoskleroza
ornitoza
pokrzywka

 

niewydolność krążenia

Pojęcie medyczne niewydolność krążenia i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja niewydolności krążenia napisana w sposób zrozumiały.

Niewydolność krążenia jest przypadłością, która bardzo często dopada nas w dzisiejszych czasach. Jest ona głównie uwarunkowana naszym trybem życia. Niezdrowa żywność, cholesterol czy palenie to tylko niektóre czynniki, które mogą przyśpieszyć rozwój niewydolności krążenia.

Niewydolność krążenia jest to stan naszego organizmu, w którym układ krwionośny nie jest w stanie sam w pełni funkcjonować. Nasze serce nie jest w stanie wtedy prawidłowo działać, czyli przepompowywać odpowiednią ilość krwi do każdej części naszego organizmu. Istnieją dwie możliwości takiej dysfunkcji. Pierwsza to wady serca, z którymi możemy się już nawet urodzić. Druga z kolei wiąże się bezpośrednio z naszym postępowaniem. Gdyż bardzo często to właśnie my sami doprowadzamy nasz organizm do autodestrukcji.

Przyczyny jakie decydują o niewydolności krążenia mogą być różnorakie. Jednak najczęściej są nimi nadciśnienie, niedokrwienie serca czy zawał mięśnia sercowego. Ludzie bardzo często nie zdają sobie sprawy z faktu, że opychając się niezdrową żywnością czy nadużywając rożnego rodzaju używki szkodzą swojemu sercu. Nasz układ krążenia nie jest dostosowany do tego by przyjmować spore ilości alkoholu czy tłuszczu.

Leczenie niewydolności krążenia jest bardzo długie i trudne. Bardzo często musimy wtedy poddać się wielu wyrzeczeniom. Każdy kardiolog powie nam, że palenie papierosów, picie alkoholu i jedzenie tłustych potraw to główne przyczyny chorób związanych z układem krwionośnym. Leczenie przeważnie odbywa się w warunkach szpitalnianych. Praktycznie każdy pacjent kardiologii prędzej czy później będzie postawiony przed faktem pójścia pod skalpel. A to się wiąże z ogromnym ryzykiem, którego mogliśmy uniknąć myśląc odrobinę wcześniej. Przedwczesna śmierć nie jest warta wypijanego alkoholu i talerza frytek.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]