Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
bielactwo nabyte
choroba Scheuermanna
chrapanie
nietrzymanie moczu
choroba Buergera
zapalenie otrzewnej
mukowiscydoza
arytmia
klimakterium
próchnica zębów
choroba piąta
zapalenie oskrzeli
ból głowy
nerwica hipochondryczna
niedomoga mięśniowa

 

niewydolność hormonalna jąder

Pojęcie medyczne niewydolność hormonalna jąder i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja niewydolności hormonalnej jąder napisana w sposób zrozumiały.

Jest to męskie zaburzenie pracy jąder jak również odpowiedniej pracy komórek podczas lub w czasie okresu dojrzewania. Schorzenie to może być zazwyczaj bardzo często związane z niedorozwojem jąder lub jednego z nich, uszkodzeniem mechanicznym, a nawet badaniem rentgenowskim, przez choroby takie jak: różyczka, odra, świnka, gruźlica, kiła, cukrzyca, alkoholizm, zatrucie alkoholowe, jak również przepuklina pachwinowa, choroby płciowe.

Objawy zależą zazwyczaj od wieku chorego. Warto jest wspomnieć, iż w czasie okresu dojrzewania zwykle u chłopców widoczny jest brak zróżnicowania narządów płciowych zewnętrznych i wewnętrznych. Zazwyczaj w okresie dojrzewania można zauważyć brak napędu seksualnego, wzwodów i erekcji, zmęczenie, osłabienie, bezpłodność, zmiana nastroju, brak zarostu i owłosienia, blada jak również bardzo sucha skóra, brak mutacji.

Zazwyczaj po okresie dojrzewania brak lub osłabienie wzwodów, erekcji jak również popędów seksualnych, zmiany nastrojów, a nawet ostra bezpłodność, wypadanie owłosienia pachowego i łonowego. Bardzo często też i tkanka tłuszczowa odkłada się w okolicach bioder i gruczołów piersiowych, jak również bardzo blada i sucha skóra, zanik mięśni. Na czym zazwyczaj polega takie leczenie? Otóż leczenie polega na usunięciu jednego jądra, jeśli drugie jest zdrowe i sprawne, podawanie niezbędnych substancji przez sondę, dawki testosteronu. Tę chorobę można rozpoznać przez badanie laboratoryjne na stężenie testosteronu, badanie nasienia na brak plemników, badanie chromosomów, USG jąder. Jest to krępująca seria badań dla mężczyzn, dlatego tak nie wielu się na nie decyduję. A to jest bardzo niestety poważna dolegliwość, dlatego nie można jej bagatelizować i oddać samej sobie.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]