Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
borelioza
zaburzenia krzepnięcia krwi
nowotwory
zapalenie sutka
krwioplucie
krzywica
przerost migdałów
otoskleroza
kamica cystowa
krótkowzroczność
układ moczowy
choroby skóry
choroby jelita cienkiego
gruczolistość
błędne koło

 

niedomoga mięśniowa

Pojęcie medyczne niedomoga mięśniowa i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja niedomogi mięśniowej napisana w sposób zrozumiały.

Niedomoga mięśniowa występować może u osób w każdym wieku, a płeć również nie ma tutaj żadnego znaczenia. Zapadają na nią ludzie na całym świecie, bez względu na rasę. Najczęściej choroba daje o sobie znać między ósmym, a dziesiątym rokiem życia. Warto jest też zauważyć, że w takim okresie, kobiety chorują od dwóch, aż do czterech razy częściej niż mężczyźni. Duża liczba zachorowań ma także miejsce, kiedy człowiek osiąga wiek pomiędzy czterdziestym piątym, a pięćdziesiątym piątym rokiem życia. W tym momencie, kobiety i mężczyźni chorują w równych proporcjach. W jeszcze starszej grupie wiekowej częściej zaczynają chorować mężczyźni. Początkowo niedomoga mięśniowa zaczyna się pojawiać w okolicach oczu. Dochodzi do opadania powiek, a także podwójnego widzenia. Może też występować ona od samego początku w postaci uogólnionej. Następnie atakowane są mięśnie gardła i krtani, przez co osoba chora posiada głos nosowy. Może to skutkować utrudnionym jedzeniem, jak i również połykaniem.

Zazwyczaj choroba zajmuje też mięśnie kończyć, a także tułowia. Zazwyczaj niedomoga mięśniowa rozwija się powoli, ale może też być tak, że wystąpi nagle i szybko się będzie nasilała. Przyczyną tej choroby są przeciwciała, które skierowane są przeciw białkom styku nerwowo mięśniowego, a zatem białkom ustroju. Usuwanie tych przeciwciał daje dobre wyniki leczenia w sytuacji zaostrzeń choroby.

Bardzo prawdopodobne jest to, że udział w tej chorobie ma także grasica, czyli organ bardzo ważny dla wydolności układu odpornościowego. Trzeba tylko pamiętać, że informacje znalezione w internecie nigdy nie mogą zastępować wizyty u lekarza, bo wówczas może to mieć negatywne konsekwencje. Warto co prawda szukać informacji o chorobach na własną rękę, ale opinia lekarza musi mieć decydujące znaczenie.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]