Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
oparzenia chemiczne
kolka niemowlęca
hipertyreoza
pyłkowica
wypadanie włosów
wzdęcia
katar żołądka
rak oskrzela
zapalenie tchawicy
borelioza
afta
choroby weneryczne
sarkoidoza
halluksy
atopowe zapalenie skóry

 

niedomoga mięśniowa

Pojęcie medyczne niedomoga mięśniowa i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja niedomogi mięśniowej napisana w sposób zrozumiały.

Niedomoga mięśniowa występować może u osób w każdym wieku, a płeć również nie ma tutaj żadnego znaczenia. Zapadają na nią ludzie na całym świecie, bez względu na rasę. Najczęściej choroba daje o sobie znać między ósmym, a dziesiątym rokiem życia. Warto jest też zauważyć, że w takim okresie, kobiety chorują od dwóch, aż do czterech razy częściej niż mężczyźni. Duża liczba zachorowań ma także miejsce, kiedy człowiek osiąga wiek pomiędzy czterdziestym piątym, a pięćdziesiątym piątym rokiem życia. W tym momencie, kobiety i mężczyźni chorują w równych proporcjach. W jeszcze starszej grupie wiekowej częściej zaczynają chorować mężczyźni. Początkowo niedomoga mięśniowa zaczyna się pojawiać w okolicach oczu. Dochodzi do opadania powiek, a także podwójnego widzenia. Może też występować ona od samego początku w postaci uogólnionej. Następnie atakowane są mięśnie gardła i krtani, przez co osoba chora posiada głos nosowy. Może to skutkować utrudnionym jedzeniem, jak i również połykaniem.

Zazwyczaj choroba zajmuje też mięśnie kończyć, a także tułowia. Zazwyczaj niedomoga mięśniowa rozwija się powoli, ale może też być tak, że wystąpi nagle i szybko się będzie nasilała. Przyczyną tej choroby są przeciwciała, które skierowane są przeciw białkom styku nerwowo mięśniowego, a zatem białkom ustroju. Usuwanie tych przeciwciał daje dobre wyniki leczenia w sytuacji zaostrzeń choroby.

Bardzo prawdopodobne jest to, że udział w tej chorobie ma także grasica, czyli organ bardzo ważny dla wydolności układu odpornościowego. Trzeba tylko pamiętać, że informacje znalezione w internecie nigdy nie mogą zastępować wizyty u lekarza, bo wówczas może to mieć negatywne konsekwencje. Warto co prawda szukać informacji o chorobach na własną rękę, ale opinia lekarza musi mieć decydujące znaczenie.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]