Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
odmrożenia
układ limfatyczny
wzdęcia
prosaki
chemioterapia
ospa wietrzna
choroba niedokrwienna serca
niedoczynność przytarczyc
anemia
nerwice
klatka piersiowa
kolka nerkowa
czerniak
zaburzenia krzepnięcia krwi
furunkuł

 

neurologia

Pojęcie medyczne neurologia i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja neurologii napisana w sposób zrozumiały.

Neurologia jest nauką o ludzkim układzie nerwowym. Jest to jeden z działów medycyny poświęcony tylko i wyłącznie obwodowemu układowi nerwowemu i ośrodkowemu układowi nerwowemu. Nauka ta dalszym ciągu dynamicznie się rozwija, gdyż mózg ludzki został odkryty dopiero w kilkunastu procentach. Dlatego jeżeli ktoś chce osiągnąć jakieś sukcesy w medycynie to neurologia daje największe pole do popisu.

Studia medyczne należą do jednych z najcięższych. A neurologia jest najtrudniejszą specjalizacją na nich. Wielu lekarzy twierdzi, że neurolodzy dalej chodzą po omacku. Niezrozumiałe obszary naszego mózgu są w dalszym ciągu zagadką dla wielu specjalistów w tej dziedzinie.

Neurologia ma bardzo wiele wspólnego z psychiatrią. Wiele chorób układu nerwowego ma wspólne konsekwencje zarówno w neurologii jak psychiatrii. Zasadniczą i jedyną różnicą pomiędzy tymi naukami jest to, że neurologia zajmuje się schorzeniami gdzie nastąpiło uszkodzenia układu nerwowego. A z kolei psychiatria leczy choroby, w których podłożem są biochemiczne zaburzenia mózgu, jako całości.

Neurologia zajmuję się całą masą chorób. Wiele z nich jest niewyleczalnych. Dzieję się głównie, dlatego że ludzki mózg jest bardzo wrażliwy na jakąkolwiek ingerencje z zewnątrz. Operacje wykonywane na układzie nerwowym należą do najtrudniejszych. Tylko wprawni i pewni neurochirurdzy odnoszą sukcesy w tej dziedzinie. Na szczęście neurologii z ratunkiem przyszła nowoczesna technologia. W dzisiejszych czasach coraz to więcej operacji wykonywanych jest przez roboty. Jest to ogromny plus, gdyż taki robot, kierowany przez człowieka jest wstanie wykonać czynności nawet na milimetrowym odcinku. Dodatkowym plusem robotów jest pewność, że im w przeciwieństwie do człowieka, ręka nigdy się nie zatrzęsie.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]