Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
bielactwo
choroba glutenowa
nerwica serca
choroby zakaźne
krwawiączka A i B
choroba Vaqueza
zapalenie wątroby
uzależnienia
reumatoidalne zapalenie stawów
wścieklizna
krwioplucie
tężyczka
świerzb
przyzębica
choroby zawodowe

 

nerwica hipochondryczna

Pojęcie medyczne nerwica hipochondryczna i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja nerwicy hipochondrycznej napisana w sposób zrozumiały.

Nerwica hipochondryczna jest jedną z najbardziej ciekawych nerwic, z jakimi mamy do czynienia. Polega ona w pewnym sensie na natręctwie związanym ze zdrowiem. Ciągłe myślenie, że się jest na coś chorym przesłania cały świat takim ludziom. Cały czas wydaje im się, że ich organizm powinien zostać poddany leczeniu szpitalnemu bądź farmakologicznemu. Taki delikwent cały czas odwiedza swojego lekarza chcąc wymusić na nim przepisanie odpowiednich badań, które według jego przeświadczenia udowodnią jego chorobę. Najgorszym w tym wszystkim jest fakt, że osoba chora na nerwicę hipochondryczną rzeczywiście odczuwa wszelkie objawy wyimaginowanej choroby. Jest to głęboko zakorzenione przeświadczenie o tym, że się jest chorym. Osoby takie bardzo często studiują podręczniki medycyny by wynajdować sobie coraz to nowsze i bardziej skomplikowane dolegliwości.

Objawy nerwicy są hipochondrycznej są bardzo jasno określone. Przede wszystkim u takiej osoby możemy zaobserwować wzmożone zainteresowanie się swoim ciałem, jego czynnościami i funkcyjnością. To pomaga takiej osobie w wynajdywaniu wszelakich chorób. Taki człowiek przeżywa także różnego rodzaju niepokoje i lęki. Są one głównie spowodowane obawą o swoje zdrowie, ale i nie tylko. Kolejnym objawem tej jakże ciekawej nerwicy jest fakt, że dany człowiek rzeczywiście odczuwa wszelkie dolegliwości, które sobie sam wymyślił. Mówimy tu nie tylko o poczuciu choroby, ale także o odczuwaniu bólu, utykaniu czy jąkaniu się.

Leczenie nerwicy hipochondrycznej jest bardzo karkołomne, gdyż tak naprawdę nie wiele osób chce poddać się takiemu leczeniu. To sprawia, że odsetek wyleczonych ludzi jest bardzo mały. Wielu takich ludzi nie dopuszcza faktu, że są hipochondrykami, którzy bezwzględnie muszą zacząć chodzić na terapie.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]