Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
anafilaksja
natręctwa
neurologia
skolioza
kurcz
kołatanie serca
melanodermia
cysta
choroby oczu
choroba piąta
zapalenie mięśnia sercowego
udar mózgu
trądzik
czkawka
rak trzustki

 

nerwica dystymiczna

Pojęcie medyczne nerwica dystymiczna i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja nerwicy dystymicznej napisana w sposób zrozumiały.

Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak wielu z nas cierpi na nerwicę dystymiczną. Dotyczy ona coraz to większej grupy ludzi w dzisiejszych czasach. Dlatego nie powinniśmy wyśmiewać ludzi, których dopadła takowa przypadłość. Ich stan nerwowy może doprowadzić ich organizm do ogromnego spustoszenia. A co za tym idzie zdrowie takich ludzi bardzo szybko podupada.

Nerwica dystymiczna inaczej zwana nerwicą depresyjną polega na obniżeniu nastroju psychicznego u danego osobnika. To może się wiązać bezpośrednio z utratą chęci do codziennych spraw. Życie takiego człowieka staje się bardzo monotonne bez większego wyrazu. To sprawia z kolei, że ludzie żyjący z takim człowiekiem mogą na tym cierpieć przez długie lata. Dlatego jeżeli wydaje nam się, że dzieje się z nam coś nie tak nie wstydźmy się udać po fachową poradę i pomoc. W dzisiejszych czasach nikogo już nie dziwią wizyty u psychoterapeuty czy psychologa. W końcu to nasze zdrowie powinno być dla nas najważniejsze.

Obawy z jakimi możemy się spotkać przy nerwicy dystymicznej są bardzo wyraźne i dość łatwo zauważalne. W głównej mierze symptomy te wiążą się ze stanem psychicznym danego człowieka. Bardzo często tacy ludzie są bardzo smutni. Ich przygnębienie może być nawet udzielające. Unikają ludzi stają się samotnikami. Wydaje im się, że ich bezradność przewyższa wszystkie inne odczucia. Takie osoby odczuwają cały czas wewnętrzny niepokój i niezadowolenie. Wszystkie ich myśli krążą wokół pesymizmu. Żaden z chorych nie chce uwierzyć, że jest wstanie czegoś dokonać. U wielu pacjentów możemy także zauważyć znaczną utratę wagi, która już wkrótce odbije się negatywnie na ich organizmach.

Niestety w takich przypadkach farmakologia przeważnie zawodzi. Wskazane są za to różnego rodzaju terapie, które prędzej czy później powinny przynieść pożądany efekt.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]