Słownik medyczny

 

Wyszukaj hasło: lub skorzystaj ze spisu alfabetycznego

 
     
 

 

   
 

Najnowsze hasła:
choroba z Lyme
choroba Haglunda Severa
choroba piąta
uzależnienia
choroba von Willebranda
gościec przewlekle postępujący
kamica moczowa
krwawiączka A i B
kamica żółciowa
uraemia
sinubronchitis
pyrosis
postrzał i rwa kulszowa
ostra białaczka szpikowa
niedoczynność hormonalna jajników

Losowe hasła:
kurcz
nerwica serca
krwiak opłucnej
marskość wątroby
zawał serca
układ oddechowy
polio
sinica
choroba Haglunda Severa
konflikt matczyno płodowy
układ pokarmowy
zapalenie wątroby
niedoczynność gruczołów przytarczycznych
trzydniówka
stwardnienie rozsiane

 

nekrofilia

Pojęcie medyczne nekrofilia i dokładne informacje wyjaśniające ten termin medyczny. Definicja nekrofilii napisana w sposób zrozumiały.

Nekrofilia jest to choroba psychiczna, która nigdy nie powinna zostać zbagatelizowana, gdyż konsekwencje jej mogą ogromne a przede wszystkim straszne i nieetyczne. Stan umysłu jaki towarzyszy wtedy choremu człowiekowi nie możemy porównać do niczego innego. Przez wiele osób traktowana jest, jako dewiacja seksualna, o której bardzo wielu ludzi nie chce nawet rozmawiać. Jest to pewnego rodzaju fetyszyzm przyjmujący formę makabryczną i budzącą odrazę.

Jednak należy pamiętać, że nekrofilia jest to nic innego jak tylko choroba umysłowa, która powinna być leczona. Błędnym jest formułowanie nekrofilii jako miłości do zwłok. Istotnie bardzo często osoby owładnięte tą chorobą mają różnego rodzaju ciągotki seksualne do osób martwych. Bardzo często takie osoby zatrudniają się w zakładach pogrzebowych czy kostnicach. Tacy ludzie cały czas czują potrzebę przebywania z osobami, które odeszły już z tego świata.

Na pozór ta straszna choroba ma już korzenie w czasach starożytnego Rzymu i Grecji. Jednak w dzisiejszych czasach osoby będące nekrofilami powinny zostać natychmiast umieszczone w zakładzie psychiatrycznym, gdzie poprzez zastosowanie odpowiedniej terapii można spróbować przywrócić takiego osobnika naszemu społeczeństwu. Jednak jest to bardzo trudne zadanie, gdyż bardzo często zew jakim jest nekrofilia jest zbyt silny by mógł zostać skutecznie stłumiony przez odczucia i potrzeby bardziej ludzkie.

Ludzi chorujących na nekrofilię możemy podzielić na trzy rodzaje. Pierwsi traktują to, jako pewnego rodzaju fetyszyzm, bez którego nie potrafią żyć. U drugich występuje nekrofilia jako odmiana sadyzmu, która daje takiemu człowiekowi ogromną satysfakcję. Ostatnią i chyba najgorszą grupą nekrofilii są ludzie dla których nekrofilia jest formą zaspokajania głodu seksualnego.

 

   
               
 

 

 
 

(c) 2010 slownikmedyczny.edu.pl - Internetowy słownik medyczny zawierajacy wykaz oraz klasyfikacje chorób. Opisane sa ich przyczyny i leczenie. Każdy opis choroby sporzadzony jest w zrozumiały sposób, zawiera on między innymi objawy, przyczyny powstania , sposób leczenia, ewentualne powikłania oraz szereg porad majacych na celu zapobieganie danej chorobie. Choroba ludzka wyjasniona przystępnym językiem. [kontakt]